Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Předvánoční mantrování v Jógovně

02.12. - 02.07.2017So 17:00 - Ne 20:00

Také máte rádi mantry, zpěv, přítomnost, bhakti jógu? My ano! Je to součást praxe, ke které často není potřebný čas a prostor na otevřených lekcích. A to je tuze škoda.
Povedlo se nám v předvánočním čase spojit s Janem Ganéšou Kramářem. S uměleckou duší a zpěvákem, jenž vás zavede za hranice poznaného.
Mantry jsou nástrojem k uklidnění mysli. Mantra je zvuk a zvuk je energie. Energie je vlna vytvářející rezonanci s podobným. A tak pokud se otevřeme zpěvu mantry, můžeme se všichni hezky navzájem naladit. Na co? To už je nás.
Třeba vás naladí úryvek mého deníku z Indie:
Když jsem přijela do Indie, do ášramu, hned první večer se měl konat sastang. V tu chvíli, východem a hloubkou jógové praxe nepolíbená, jsem se zalekla. Vzpomněla jsem si totiž na svůj zpěv v hodině hudební výchovy a taky na poznámku v žákovské knížce: “Vaše dcera nemůže postoupit do dalšího ročníku s takovýmto zpěvem české hymny”. Tehdy se mi opravdu smála celá třída. A od té doby už jsem nikdy nezpívala. Ani ve sprše. Takže ten večer v ášramu jsem ostatním jen tiše naslouchala a říkala si: ,,Kéž bych taky uměla tak zpívat a měla hlas jako oni…”
Zařekla jsem se, že budu raději jen sedět a zírat do země. Po několika týdnech jsem se ale začala potichu přidávat k ostatním. Nejdříve jen neznatelně, asi každé desáté slovo. Pomalu jsem se ve svém sedu se zkříženýma nohama začala pohupovat do rytmu. Po dalších dnech jsem sáhla po hracím nástroji. Svou energii jsem vkládala do něj a díky němu jsem se začala projevovat ven, stala jsem se součástí celku s ostatními. Můj hlas se postupně změkčoval, já se uvolňovala, mé pohyby ladily s vlnou zvuku, začala jsem se tomu celému otevírat…
Sejděme se a prožijme společně příjemný večer přes mantrování až k meditaci.

Více o Honzovi:
Láska a obdiv k různým kulturám a náboženstvím mě životem provázejí již dlouho. Okrom a i skrze studium religionistiky mě postupně nadchly výstupy mnoha tradic, a cestou do mnohých z těch mi často byla hudba dané tradice. S indickými mantrami a indickou hudbou všelikých barev a tónů do mého života vstoupil nádherný rozměr a síla a tato obliba přerostla postupně skrze zpívání si manter při všech příležitostech, až k mnoha různým kruhům se stejnou oblibou. Za dobu kterou se s mantrováním setkávám, už mi bylo prostředkem k mnohým přelomovým, hlubokým a opravdovým momentům mojeho života. Jedny z nejkrásnějších zážitků a vhledů pak často přineslo setkání vícero stejně naladěných bytostí. Od sotva znatelného, rozptýleného, ale nakonec velmi dobře identifikovatelného vlivu na každodenní život působící celkovou mnohem hlubší a opravdovější kvalitu, až po intenzivní momenty požehnání, spojení, vděčnosti a hlavně bezobsažné tichosti, která v menších či větších připomenutích ukazuje jak jednoduchá a blízká je prostá přítomnost a jak banální a pomíjivá se v jejím světle jeví vážnost všech životních peripetií.

Další informace

Studio:Jógovna
Instruktoři:
  • Jan Ganéša Kramář
Podmínky rezervace:PLATBA A REZERVACE: Potvrďte svou účast zaplacením zálohy ve výšce 50% ceny na účet 2113581605/2700. Variabilní symbol: 2017028. Do poznámky uveďte CELÉ JMÉNO_MANTRY + rezervujte si místo v našem rezervačním systému. Zbytek ceny se doplácí v den začátku kurzu ve studiu. STORNO PODMÍNKY: Záloha ve výšce 50% je nevratná. Pokud se klient na zvolený kurz nemůže dostavit a řádně se včas neomluví (t.j. 14 dní dopředu před začátkem kurzu), je nevratná celá částa a studio má právo vymáhat doplatek finální částky. Své místo však lze převést na jinou osobou. Odesláním peněz a přihlášením souhlasíte se storno podmínkami. REZERVACE ONLINE SKRZE ROZVRH STUDIA


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám