Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Přednáška “Úvod do pránájámy”

03.09.2018Po 19:15 - 20:15

Tato hodinová přednáška představí pránájámu, umění kontroly dechu a mysli. Pránájáma je esenciální starověká jógová technika, která má nespočet zdravotních benefitů a učí nás, jak zvládat stres, strach, úzkost a další emoce prostřednictvím kontroly našeho dechu. Pránájáma je dobrá nejen pro naše fyzické a psychické zdraví, ale je to technika, která nás s pravidelnou praxí dovede až do stavu meditace. Když se naučíme ovládat náš dech, naučíme se ovládat i naši mysl.

Pro skutečnou praxi jógy je nezbytné nejen cvičit ásany (jógové pozice), ale také pránájámu. Nicméně pránájáma je nejen velmi užitečná pro naší ásanovou praxi, ale především je to mocný nástroj, jenž můžeme využít pro náš osobní rozvoj a uvědomění si našeho pravého potenciálu.

Na přednášce si vysvětlíme důležitost pránájámy, proč je to tak cenný nástroj nejen pro naší jógovou praxi, ale také pro náš život. Řekneme si pár praktických tipů, jak a kdy praktikovat pránájámu. Povíme si, kam až nás praxe pránájámy může dovést a jak k ní přistupovat. Zodpovíme také případné dotazy, takže se nebojte se přijít zeptat 🙂 Tato přednáška bude úvodem, na který pak navážou další pravidelné lekce pránájámy každé pondělí večer ve stejném čase na stejném místě, kde budete moci dál rozvíjet svoji osobní praxi.

Pravidelné lekce pránájámy u nás bude učit Jana Mikšíčková, tak jak ji učí Vinay Kumar v Mysore na jihu Indie. Každý se naučí základní pránájámovou sekvenci, kterou pak budeme dál individuálně rozvíjet. Více informací o pránájámě si můžete přečíst zde: http://yogamandala.cz/pranayama/ (článek je zatím v angličtině, český překlad bude brzy následovat).

KDY: pondělí 3. září 19.15 – 20.15
KDE: Yoga Shala Karlín
CENA: vstupné dobrovolné (pokud usoudíte, že Vám přednáška něco dala a nebyla to pro Vás ztráta času, budeme rádi když nám přispějete na pořádání akce ve výši dle Vašeho osobního uvážení 🙂 )

Rezervujte si prosím Vaše místo předem na stránce yogakarlin.com. Počet míst je omezen kapacitou sálu.

Další informace

Studio:Yoga Shala Karlín
Instruktoři:
  • . (0)
Podmínky rezervace:Prosíme o rezervaci předem zde: https://yogakarlin.isportsystem.cz/#activity8917 Počet míst je omezen kapacitou sálu.
Poznámka k akci:Přednáška bude v češtině (bez anglického překladu)
Poznámka k ceně:Vstupné dobrovolné (pokud usoudíte, že Vám přednáška něco dala a nebyla to pro Vás ztráta času, budeme rádi když nám přispějete na pořádání akce ve výši dle Vašeho osobního uvážení :-) )
0 
Pránájáma
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám