Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Prána a její využití v jógové terapii

28.10. - 01.01.1970

Součástí tohoto 3 hodinového semináře je úvod do různých druhů prány (životní energie) a jejich funkcí. Dále si něco povíme o pranamája kóše (energetický plášť naší existence), která funguje jako most mezi tělem a myslí. V ní se také skrývá náš pravý imunitní systém. U nemocných lidí je tato kóša v nerovnováze a pokud se touto naší energetickou stránkou nebudeme zabývat, není možné psychosomatickou nemoc zcela vyléčit.


V praxi se poté naučíme pránickou relaxaci, která vede k hlubokému uvolnění, a povzbuzuje imunitní systém. Naučíte se pránu v těle vnímat a vědomě řídit, tak aby jste ji mohli použít v místech, která jsou zasažena nemocí. Toto relaxační cvičení slouží jako podpůrná terapie pro mnoho nemocí. Je vhodné po dobu rehabilitace a při léčbě autoimunních chorob jako např. svalové dystrofie, roztroušené sklerózy, rakoviny, artritidy atd. V pokročilém stádiu svalové dystrofie a roztroušené sklerózy je toto cvičení pro pacienty velkou duševní útěchou a vede ke zklidnění mysli. Je možné ho provádět i na lůžku. Prána relaxace zlepšuje funkci imunitního systému a pozitivně ovlivňuje celou naši osobnost.


Tento workshop je vhodný nejen pro cvičitele jógy na jakékoli úrovni, ale i pro lidi, kteří již přišli do styku s výše jmenovanými chorobami.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám