Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Prán Šakti jóga

14.02.2015So 10:00 - 12:00

Prána je vitální energií, která se nachází buď ve stavu latence (neprojeveném potenciálu) nebo se manifestuje v živoucím celku těla, mysli a ducha. Je životadárnou silou (šakti) i dechem, a kde je dech, je i život.

„Hlavní“ prán(a) šakti se v jógové tradici dělí na pět dalších druhů, podle způsobu a směru pohybu. Přestože se pět prán obvykle lokalizuje do přesně definovaných oblastí, je třeba vzít na zřetel základní vlastnost této vitální energie jako takové, tedy sice její všudypřítomnost, všeprostupnost a proměnný charakter. Jednotlivé prány se mezi sebou navzájem mísí. Pokud je příliš silná jedna, může svým působením potlačovat pole druhé atp.

Workshop Prán Šakti jógy se zaměří na posílení cirkulace pěti druhů prán (prána váju, apána, udána, samána, vjána) v klíčových oblastech našeho těla v jeho hrubé (fyzické) i jemnějších rovinách. Systémově vychází z klasické hatha jógy. Během workshopu v úvodu popovídáme na téma pěti prán, v praktické části se zaměříme sekvence napomáhající otevření důležitých zón pránické cirkulace, sestávající z ásan, jako i z pránajámy, krijí, muder a vnitřní koncentrace (ántarik dháraná). Tempo praxe je pozvolnější, workshop je vhodný i pro začátečníky.

Případné zdravotní indispozice konzultujte předem s lektorem.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:http://bindu-yoga.isportsystem.cz
Poznámka k ceně:400 Kč / 300 Kč (studenti, mateřská); Záloha 200 Kč na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „sakti_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu
400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám