Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pozdravy slunce – od rozcvičky k rituálu

12.04.2015Ne 8:30 - 11:00

Snad není člověk, který „zavadil“ o jógu a neznal by pozdrav slunci. Pozdravů slunce je celá řada, stejně jako možností, jak je provádět.

V tomto prakticky orientovaném semináři si ukážeme, jak pozdravy slunci provádět tak, aby měly hlubší rozměr než „pouhé“ protažení těla a jeho přípravu na další cvičení. V pozdravu slunci oživíme všechny nosné prvky praxe ásan od dechu přes střed těla až po drišthi (zaměření pohledu). Postupně jej budeme zvědomňovat a zjemňovat, až celé „ladění“ završíme využitím vibrací pranavy Óm a slunečních manter. Předpokladem pro účast na semináři je alespoň minimální zkušenost s jógovým cvičením. S sebou – pohodlný cvičební oděv a šátek (na zavázání očí).

O LEKTOROVI:

Martin W. se jógovému cvičení věnuje přibližně sedm let a jeho přístup se vyvíjel: “Začal jsem s aštangou, upoceně, tvrdě a nekompromisně. Mohli bychom říct i ortodoxně. Po čase se něco začalo měnit, začala přicházet lehkost a plynulost. Jemnost a niternost začaly přemáhat tvrdost a zaťatost, stejně jako vnitřní prožitek vnější formu.” Tuhle svojí zkušenost by chtěl sdílet s ostatními, a tím jim pomáhat objevit, jak věci dělat s menším úsilím (což nemusí platit nutně jen pro praxi ásan). “Jógovému cvičení jsem se věnoval převážně samostatně – rychle jsem začal vnímat, že chci si cvičit sám, že jinak to nemá moc smysl. A taky jsem začal být otrávený pořád někam dojíždět, když podložku a sebe mám vlastně i doma.”  Úplně bez učitele by to ale nešlo – a tak v Praze Martin praktikoval pod vedením Dalibora Štědronského a časem absolvoval tři víceměsíční pobyty v jihoindickém Majsúru, kde praktikoval s Vidžajem Kumárem (aštanga vinjáasa, první, druhá a začátek třetí série) a dva a půl měsíce i s jeho bratrem Vinajem (záklony a pránájáma). “Indie pro mě byla naprosto přelomová zkušenost. Nejen v oblasti cvičení. Právě tam v jihoindické výhni jsem pochopil, že v józe jde o tu jemnost – byl jsem totiž tak grogy, že jinak než jemně to ani nešlo. A taky jsem měl štěstí na učitele, kteří toto uvnitřňování a zjemňování podporovali. Od té doby mě přestalo bavit se u cvičení “dřít”.” V současnosti se Martin vzdělává na České akademii jógy, kde poznává “klasickou” hatha jógu: “Hatha jógu jsem nejprve nebyl schopen docenit, posléze, když jsem začal vnímat její efekty, jsem si nedokázal přiznat, že méně může být i více. Nyní jsem snad pro ni dozrál. Cítím, že jsem na správné stopě, nebo jsem “jenom” zlenivěl;-) každopádně je to fajn pocit”. K předávání a sdílení svých poznatků a počitků ze cvičení se Martin dostal oklikou, ale každopádně nezapře, že je vystudovaný učitel. Ač se k tomu moc nehlásí a učení se chtěl za každou cenu vyhnout. Holt, každého jednou jeho osud doběhne.

 

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Martin W.
Podmínky rezervace:online z rozvrhu: http://bindu-yoga.isportsystem.cz + záloha 50% na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „příjmení_pozdravy”), zbytek hotovostně ve studiu
Poznámka k ceně:400 Kč dospělí; 300 Kč (studenti / důchodci/ mateřská)
400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám