Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Podzimní jógové soustředění s Borisem Georgievem

14.11. - 17.11.2014

Podzimní jógové soustředění bude čítat více jak 3 dny plné jógy: praxe, experimentování, učení a sdílení. Workshop otevře akrojógová lekce zaměřená na fúzi ashtangy a akrojógy – a to přes témata “Bandhy”. Jak se zakotvit v zemi a být dobrou bází a jak se zpevnit a najít svůj střed, když jsme ve vzduchu? Od sobotního do pondělního rána budeme praktikovat v mysore stylu. Boris ovládá přesné a jemné techniky úpravy pozic (adjustmenty), zároveň jeho vědění a praxe vám mohou obohatit a posunout praxi. Někdy stačí jemný dotek nebo přesně mířený komentář.

Boris ale není autoritativní učitel, spíš vás podpoří a navede na cestu takového provedení ásány, které pro vás bude odpovídající, užitečné a zároveň v sobě bude mít potenciál k jejímu prohloubení. Na čtyřech workshopových sekcích v průběhu soboty a neděle se budeme zabývat první a druhou sérií – balančními pozicemi na rukou (tato lekce částečně naváže na páteční lekci akrojógy) a hlubokým otevíráním kyčlí, záklony a prací s bandhami v návaznosti na pohyb a dech (tedy nejen ve výdržích v jednotlivých ásánách, ale také v přechodech mezi nimi, tedy při vinyasách). Pondělí bude patřit především učitelům/kám a pokročilým praktikujícím. Boris v těchto seminářích uvede účastníky do umění “adjustmentu” (tedy úprav a prohloubení jednotlivých ásán). Tento workshop také přispěje k hlubšímu pochopení principů práce se svým vlastním tělem.

Boris Georgiev působí ve Vídni, kde založil na počátku tisíciletí první jógové studio zaměřené na Ashtanga jógu v německy mluvících zemích (studio Ganesha; www.ashtanga.at). Jógu praktikuje od 80. let, ashtanga vinyasu od roku 1996, inspirovaný významnou postavou tohoto směru jógy, Lino Mielem. Borisovo pojetí ashtangy je jedinečné, ačkoliv pracuje se silnou energií a zaměřeností ashtanga jógy, jeho lekce se nesou v mírumilovném a podpůrném duchu v atmosféře smíchu a uvolnění bez soutěživosti a zbytečného přepínání. Boris vyučuje v Praze již poněkolikáté, v posledních dvou letech pravidelně. Za své působení si získal četné příznivce, kteří oceňují, že pod jeho vedením dosahují pokroku za využití svých současných možností, bez urputného úsilí, s radostí a lehkostí.

Více ZDE

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Boris Georgiev
3 800 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám