Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pátá čakra a komunikace

31.03. - 01.01.1970

Žijeme v uspěchané době, jsme po většinu dne (leckdo i ve spánku) v tenzi a neustálém napětí svalového korzetu. To se odráží nejen na našem zdraví fyzickém i psychickém, ale i na zhoršené kvalitě komunikace s druhými – tedy mezilidských vztazích. Vidět „kyselé obličeje“ není příjemné nejen u lidí na úřadech, ale zvláště u lidí, s nimiž jsme v kontaktu – ať už doma či na pracovišti.

Vztah k ostatním lidem závisí především na uvědomování si vztahu sám k sobě. Schopnost vcítit se, soucítit s ostatními, pozorně vnímat vyžaduje poznání vlastních hlubokých vnitřních potřeb, jejich uspokojení a vnitřní stabilitu. To předpokládá umění poslouchat svůj vnitřní hlas a řídit se jím.

Podle jogínské filozofie ovlivňuje naši komunikaci s vnějším světem energetický stav krční, neboli 5. čakry, jejímž tématem je sebevyjádření a komunikace. Aspekty vědomí ostatních čaker, jako je touha po jistotě, po kreativním vyjádření, lásce, se v této čakře aktivují a jsou v ní prožívány.

Na semináři se budeme nejprve věnovat posílení energetického toku ve spodním trojúhelníku, který posléze přivedeme k páté čakře a budeme pracovat na její energetické harmonizaci pomocí cvičení, meditací a manter.

Další informacePartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám