Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Otevření hrudníku a kyčlí

05.06.2016Ne 9:00 - 12:00

První z červnových workshopů Ashtanga na kusy

Smyslem ásany je dostat tělo do padmasany, v které potřebujeme vydržet sedět po dlouhou dobu bez hnutí, abychom mohli praktikovat vyšší části jógy (meditace, pranayama). V tomto workshopu si ukážeme civiky na uvolnění kyčlí a hrudníku, vysvětlíme si co nám brání v otevření pánve a čím je bržděna větší pohyblivosti ramen a horní části zad, jak zabránit bolesti v kolenou a kotnících při provádění lotusu a ramenou a krční páteře v ostatních pozicích. 

S otevřením kyčlí souvisí otevření hrudníku. Tyto dvě části těla musejí být v harmonii (nebo ladící disharmonii) jinak to odnese naše páteř. Proto při práci s tělem a při jeho procesu přeskládávání a přeučování do funkčnějších podob a pohyblivosti je nutné sledovat jakým způsobem člověk používá jak horní tak dolní končetiny. Zároveň otevírání těchto částí těla má hluboký emocionální dopad, ramena a hrudník jsou čtvrtá čakra, srdeční, otevření se lásce a láskyplnosti. Kyčle jsou naše druhá čakra, sexualita, rodina, vztahy. Krční páteř je pátá čakra, náš způsob vyjadřování a komunikace s druhými. Proto pokud se student zasekne na těchto částech těla ve své praxi jógy, je důležité jednak koukat na fyzický aspekt praxe – správné provedení ásán, použití restorativních pozic. Zároveň si také všímat jakým způsobem se člověk pohybuje a proč a dále vnímat úroveň energetickou, emocionální a mentální.

Pro všechny úrovně pokročilosti.

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Přihlášky zasílejte přes http://www.denisasengerova.com/#!rezervace/cet1 Pro rezervaci místa uhraďte 50% částky (300 Kč) převodem na účet.
Poznámka k ceně:Zvýhodněná cena: Celý cyklus čtyř workshopů 1) Otevření hrudníku a kyčlí 2) Inverze 3) Vinyasy 4) Mosty a záklonové pozice: 2.000 Kč


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám