Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Online doma na ZOOMu – Ranní výzva Iyengar jóga a 5 elementů

18.05. - 22.05.2020Po 7:00 - Pá 8:15

Milí přátelé jógy,

To, jaké jsou naše první myšlenky jak se naladíme výrazně ovlivní jaký bude náš den a jaké věci se nám budou dít. Ráno si volíme kým budeme.

Jógová disciplína umí měnit naše vzorce myšlení, a dokáže změnit stavy mysli, od ponurých, skleslých a depresivních stavů, po jas a klid mysli. Toto se pak projeví v obsahu našeho života a míře radosti.

Pro tentokrát jsem vybrala téma ke zvědomění, které pociťujete na vlastní kůži dnes a denně, a to 5 prvků, neboli 5 tattev, či 5 skutečností a pravd, s návazností na energetická centra, čakry.

Prvek země zastupuje pevnost a stabilitu, která umožňuje člověku mít pevnou mysl i konstituci, váže se ke kostem v těle a budeme využívat spodní část těla, zlváště chodidla, nohy a spodní část páteře k uzemnění a ukotvení a hraní si s gravitací.

Prvek vody zastupuje tekutost a plynutí, a je-li prvek vody vyvážen, člověk nemá mysl, která směřuje dolů ke smyslové vášni, ale roste vzhůru směrem k duchovímu poznání. Váže se ke svalům a jejich pohybu a podíváme se na své možnosti pružnosti a schopnosti plynout, pouštět, nechat odplouvat a na 2.čakru.

Prvek ohně zastupuje napař. hlad a žízeň, a míru vnitřního ohně agni, který je zodpovědný za veškeré trávicí procesy jak hmotné stravy tak mentální trávení a váže se k nervovému systému. Budeme zde praktikovat ásany se zaměřením na střed těla a 3. čakru.

Prvek vzduchu zastupuje volnost a svobodu pohybu, a díky vzduchu je v těle expanze a kontrakce. Volnost v mysli souvisí s otevřením oblasti hrudi a anáhata čakry.

Prvek éter je vše prostupující a kamkoliv jde éter, tam může jít mysl, a váže se ke strachu, hněvu, žárlivosti, chtíči i závisti. Zde se dotkneme inverzí, propojení dechu v ásaně, a vnitřního prostoru.

Různé sety ásan ovlivňujjí prvky v lidské bytosti různými způsoby. Proto existuje tolik ásan, ne aby byly věci komplikované, ale abychom k jejich vlastnostem a projevům získali hlubší přístup a vyrovnávali jejich poměr.

 

Těším se na společná aktivní i meditativní rána a již pro vás připravuji to nejlepší z Iyengar jógy!

Om Shanti

Jana Chadimová

 

Další informace

Instruktoři:
Podmínky rezervace:přes rezervační systém na webu
690 
Zpět na vyhledávání

pondělí až pátek 7:00 – 8:15 u vás doma na Zoomu

kdo ještě necvičil na zoomu, v neděli 17.5. obdržíte do svého emailu, který jste uvedli při registraci, LINK, na který kliknete, aplikace vás navede na základní stažení Zoom.us a odtud se dostanete hned do mé místnost 🙂Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám