Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

ONKO Festival JógyFestival

17.11.2018So 8:00 - 19:00

 V SOBOTU 17. 11. 2018 VE STUDIU KARMA YOGA

Přijďte vyzkoušet různé styly jógy vedené známými lektory, a podpořit tím financování bezplatných lekcí pro onkologické pacienty.

Celodenní ONKO FESTIVAL JÓGY pod záštitou Karma Yoga studia a spolku KARMA SRDCEM. Proběhne v sobotu 17. 11. 2018 a nabídne program, který pohladí nejedno jógové srdce. Bude zaměřený na širokou veřejnost, které představí různé jógové styly a také zajímavé osobnosti a projekty v sekci přednášek, poskytne i ukázku cvičení ONKO jógy a prostor pro setkání s odborníky z této oblasti.

Výtěžek bude věnován spolku Karma Srdcem, který ho využije na financování lektorů ONKO jógy. Více v článku zde.

 

Příběh Báry

Festival organizuje Bára Haráčová ve spolupráci s KarmaYoga studiem. Báry osobní příběh a co ji přivedlo k celé akci s vámi sdílíme na dalších řádcích.

Milí přátelé,

prosím o chvilku vašeho času k přečtení mého příběhu. Jmenuji se Bára Haráčová a v loňském roce mi byla sdělena šokující zpráva. Onemocněla jsem rakovinou prsu. Cesta k uzdravení byla tou nejtěžší zkouškou, kterou jsem doposud musela projít. 

Před lety mne nepříjemné životní okolnosti dovedly k józe. Jóga si získala mé srdce a já se časem stala lektorkou jógy. Dnes tento krok hodnotím jako výhru v loterii, jelikož je to právě jóga a její filozofie, díky nimž jsem touto těžkou zkouškou prošla s hlavou vzhůru, a myslí pozitivně naladěnou. Ne vždy to bylo úplně pozitivní, ale jsem přesvědčena, že bez víry v sama sebe, kterou mi jóga neustále dodává, by bylo vše mnohem těžší. Jóga mi také pomohla převzít zodpovědnost za vše, co se mi v životě děje, a tedy i za tuto zkoušku. A to je nesmírně osvobozující pocit. 

Za pár dní tomu bude už 16 měsíců, kdy jsem uslyšela ta šokující slova “Máte rakovinu”. S převelikou vděčností, pokorou a slzami radosti v očích píšu tyto řádky, už jako zdravá.

Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela, kolik bolesti, slz, probděných nocí a mnoho dalšího tato nelehká zkušenost obnáší, ale také kolik pomoci, radosti, úlevy a úsměvů může přinést praktikování jógy v soukromí, ve skupince, jak přínosné je “myslet jógově”. Od velmi brzkého začátku mé nemoci bylo mým snem, až se uzdravím, pomáhat lidem stejně nemocným, jako jsem byla já. Pomáhat jim objevovat sílu a laskavost jógy, aby se o ni také mohli na jejich přetěžké cestě opřít. Mým snem bylo a je uskutečnit každoročně jógový festival za účelem získání finančních prostředků, které jsem původně zamýšlela použít trošičku jinak, ale po zralé úvaze a projednání s odborníky jsem došla k závěru, že nemohu pokrýt vše. Že nejlaskavější pomocí, na kterou dosáhnou všichni ti, kteří budou chtít, bude poskytnout jim možnost jít cestou jógy.

A protože v jednotě je síla, slovo dalo slovo a já své úsilí spojila s týmem studia Karma Yoga, který má pod svými křídly nadační spolek KARMA SRDCEM, tedy KONAT SRDCEM. Lekce ONKO jógy nejsou v tomto studiu ničím novým, a tak má naše spolupráce od začátku pevné základy. Společně jsme vytvořili krásný plán a je naším snem jej úspěšně uskutečnit. 

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Věříme, že vás náš projekt osloví a přidáte se k nám. Stačí uspořádat lekci či dvě ve vašem jógovém studiu a výtěžek věnovat Karmě Srdcem nebo přijít na ONKO FESTIVAL JÓGY, sdílet informace, sdílet naše nadšení a šířit ho dál. Pokud máte zájem v budoucnu (jaro 2019) mít lekce ONKO jógy ve svém jógovém studiu, stačí napsat na náš e-mail info@karmasrdcem.cz. V této počáteční fázi oslovujeme velká města (Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové, Olomouc, Ostrava, Brno, Zlín….), postupně bychom se rádi spojili i s jógovými studii z menších měst.

Lektoři, kteří budou mít zájem tyto lekce vést, budou muset absolovovat speciální školení pro lektory ONKO jógy. Koncept ONKO jógy se připravuje ve spolupráci s onkology, psychologem a rehabilitačním pracovníkem tak, aby pokryl co nejširší záběr a byl opravdu komplexní.  Více také v článku o ONKO józe.

 

Budeme vděční za další jógová studia v ČR, která se přidají k našemu projektu a podpoří naši snahu.

Děkujeme

Namaste

Bára a tým Karma Srdcem

 

Další informace

Studio:Karma Yoga (5)
Podmínky rezervace:Vstupenku objednávejte na info@karmasrdcem.cz . Heslo: ONKO FESTIVAL 2018.
Poznámka k ceně:vstupné dobrovolný příspěvek

FESTIVALOVÝ PROGRAM

8:00–9:00 Katarína Mikulandová / Zobuď sa!

9:15–10:15 Lucie Königová / Odvaha v pohybu a pocitu

10:30– 11:30 Veronika Carmanová / Calm & Quiet (jin jóga)

11:30–12:30 oběd

12:30–14:00 přednáška Tereza Lindauerová / Áyurvédská alchymistická dílna – aneb vypněte hlavu a poznejte sami sebe

14:15–15:15 Eva Vrbová / Vnitřní síla

15:30–16:30 Dalibor Štědronský / Vědomé dýchání

16:45–17:45 Taťána Vomáčková / Happie(s)t

18:00–19:00 Barbora Hu /  Múlásádhana (čakra jóga)Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám