Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Očistné jógové techniky

05.03.2017Ne 9:00 - 15:20
Zbavte tělo metabolických odpadů a nastolte rovnováhu životních energií, kterou mu zajistíte bezvadné fungování až do vysokého věku.

Celé sobotní odpoledne věnujeme seznámení se s jogovými očistnými technikami a zároveň některé z očistných technik v praxi vyzkoušíme. U ostatních si podrobně vysvětlíme jejich postup tak, abyste si je mohli v klidu vyzkoušet v domácím prostředí.

Očistné techniky neboli krije, případně šatkarmas, jsou pevnou součástí hathajógy. Jedná se o techniky, které pročišťují především fyzické tělo, některé ale působí i za hranice fyzického těla. Očistných technik je celá řada od nejjednodušších až po složité. My se v rámci našeho semináře zaměříme na ty základní z nich, které si pod vedením naší zkušené lektorky budete moci sami vyzkoušet.

Účinky těchto očistných technik pak oceníte například u Džala néti, která příznivě ovlivňuje činnost všech smyslových orgánů v oblasti hlavy. Posiluje zrak a působí proti přílišné únavě očí (např. při dlouhodobé práci s počítačem). Může velmi pomoci při bolestech hlavy, posiluje paměť a schopnost koncentrace, pomáhá při mnoha problémech s nosními a čelními dutinami. Působí jako prevence proti rýmě a zánětu čelních dutin a při pravidelném provádění může odstranit nebo alespoň zmírnit sennou rýmu a alergii na pyl.

Šank prakšálana neboli dokonalá očista střev nám čistí krev, zbavuje tělo jedovatých zplodin a přispívá k dobrému trávení. Působí proti alergiím a kožním chorobám. Pomáhá odstraňovat únavu a harmonizuje mysl.

Tento seminář není vhodný pro osoby s psychickými problémy.

Program:

  • Kapálabháti – pročištění čelních dutin (vyzkoušíme v praxi)
  • Néti – pročišťování nosu (vyzkoušíme v praxi)
  • Dhauti – pročišťování jícnu a žaludku (povíme si jak na to)
  • Naulí – vlnění břišními svaly (vyzkoušíme v praxi)
  • Basti a šank prakšálana – úplná očista střev (povíme si jak na to)
  • Trátak – očista očí (vyzkoušíme v praxi)

Další informace

Studio:Dům jógy Anděl (5)
Instruktoři:
  • Katka Prýmková
1 490 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám