Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

NavaratriPobyty s jógou

12.10. - 18.10.2023Čt 18:00 - St 16:00

Web akce a registrace: https://www.navaratri.cz/p/navaratri-oml…

Pobyt 6 nocí a plných penzí (vegetariánské strava v bio kvalitě, meditační sál) –
-cena zahrnuje jídlo, ubytování, program, doplńky stravy, i materiál na všechny procedůry.
záloha 6 560 Kč (což je zároveń kurzovné a materiál),
doplatek na místě (jídlo a ubytování ve vile)- 5640 Kč, nebo (jídlo a ubytování v chatce)- 5940Kč

Celodenní program, materiál (ceremoniální kakao z Guatemaly, masážní oleje, oleje na obličej, masážní sůl, éterické oleje, Modrý a Růžový Lotos, hydroláty, výživa pro oči, ájurvédské očistné i vyživující byliny, tinktury a další super food směsi, máslo z farmy na mnoho Ghee vše v bio kvalitě, lukostřelba)
– k prodeji na místě budou exotické přírodní parfémky i esenciální oleje a směsi na podporu imunity.

Proč Navaratri?
Dle jogínské tradice je Navaratri svátek, který se slaví dvakrát do roka. Vždy při změně ročních období- hlavní jsou na podzim a na jaře. Navartari doslova znamená Devět Nocí Bohyně. Slovo “Bohyně” má na sobě dnes již silný nános všech možných, přívlastků a identifikací, což může v každém vzbuzovat jiné představy i pocity. Ve Védské terminologii se za Bohyni (Shakti) považuje vše projevené, vesmír, svět, jevy, vlastnosti…
My se v srdci lesa, v čisté přírodě skrze fyzické i mentální praxe, rituály, lázně, vzdělávání, sdílení a oslavy vycházející nejen z této tradice soustředíme na projevení vnitřní síly, abychom mohly vnímat a zaměřit se na to, co je v souladu s těmi nejniternějšími potřebami a touhami každé z nás, a soustředit se na přeměnu “vnitřního uhlíku v diamant”. Kultivujeme síly, které vedou ke kvalitě prožívání takových životních zkušeností, které na rovině Duše víme, jsme sem přišly prožít. Tato síla, tento druh Shakti se nazývá Durga.

Strava
Během Navaratri se budete stravovat odlehčenou stravou. Nebudete hladovět, ale jíst určité pokrmy, převážně v bio kvalitě a lokálních zdrojů, bylinnou medicínu a očistné čaje. Ohlehčíte tak svému tělu i mysli, a restartujete svůj metabolizmus.

Očista těla
Ve velmi brzkých ranních hodinách máte možnost provést jogínské očisty dutin a celého těla včetně otužování, a nebo se déle vyspat.

Jóga a meditace
Každý den budete cvičit jógové ásány, aktivní i pasivní meditaci, praktikovat dechová cvičení i specifické techniky na kultivaci vnitřního ohně a posílení rozkvětu či hloubky srdce.

Díkuvzdání
Každý den se máte možnost účastnit velmi silné ohńové ceremonie, kde skrze recitaci specifických manter a nabízení rýže, koření, vonných látek, květin a přepuštěného másla Ghee ohni očistíte své smysly, mysl, kultivujete svůj vnitřní oheń, svůj život na mnoha rovinách….

Lázně
Naučíme Vás specifické Ajurvédské procedůry. Některé z nich jsou náročnější a některé velmi snadno proveditelné ve vaších domovech. Ve většině případech chceme, abyste si vyzkoušeli a odnesli s sebou nástroje, které budete moci využít pro sebe, nebo své blízké kdykoli, resp. nejlépe během specificých časů v roce- svátku Navarari a dělali si tak kvalitní vyživující očisty tohoto typu snadno sami. Během pobytu se skrze vedené i nevedené masáže, které praktikujeme každý den, podaří maximálně uvolnit a oblažit své tělo. Přírodní zkrášlování se také stalo součástí našich retreatů Navaratri. Peelingy, masky, přírodní kosmetika pro celé tělo.

Odpočinek
Budete hluboko v lese, bez aut, bez zvukových kulis. Pouze vůně a vize přírody. Doporučujeme vždy spánek již od desteti hodin pro hlubokou regeneraci organizmu.

Přátelství
Starat se o vás budou Sklenářkovští a provádět programem Kamila Narayani, sestry lesa a přátele….máme přátelský a sehranný tým

Výroba medíciny
Naučíme Vás vyrobit si jednu z nejvýznamějších Ajurvédských medicín a to je Pravé Ghee. A také návody na to, jak vyrábět přírodní medicínu, a jak jí posilovat i jemnohmotnými technikami. Často praktikujeme během výroby medicín Mantry, které ji posílí a obrátí pozornost dovnitř.

Ceremonie
Kakaová ceremonie se stala při Navaratri tradicí. Většinou je spojena s tancem, oslavou či meditací na živou hudbu…….Otevření srdce velmi jemnou a zároveń mocnou silou kakaa, tanec, meditace, symboly, květiny, krása, sesterství, propojení to vše a ještě více zažijete v tomto výživném kakaovém kruhu….
Jsme patronky www.amritam.cz, v čele s Mariri, dovážíme si na ceremonie vlastní kakao z ověřených zdrojů z Guatemaly

Síla, radost, kultura
Procházky, výlet k Tiché i Divoké Orlici, sitárový koncert, mantrování, malování symbolů na tělo, lukostřelbaúdhanurveda, potní chýše i vžití se do kmenové kultury bývají někdy součástí našeho Navaratri

Mýtus – Navaratri
Dle starodávné pověsti ovládal Zemi mocný démon, který nabýval na síle a Zemi ničil. Bohové si s tak obrovskou silou již neuměli poradit. Svolali tak koncil, a ustanovili se, že je třeba se zaktivovat, a vytvořit Božstvo, které bude mít siddhi (speciální síly) jich všech v jednom. Zaktivovali své síly a stvořili tak mocnou Durgu, která démona velmi rychle porazila.
Přesto, že mluvíme o strodávné pověsti, stačí otevřít oči, abychom mohli rozpoznat do jaké kategorie zařadit dnešní konzumní styl života…Všechno ale začíná a končí v našem nitru.

Jaký je váš vnitřní démon? Připoutanost, strach, nevědomost? Čeho se bojíte a co si ve své realitě nedovolíte. Kde jsou vaše limity? Kde nežijete opravdově, autenticky v souladu s celou svou bytostí, s tím jak cítíte, že je vaše vrozené právo žít? Jaký je váš momentální útes, ze kterého je třeba skočit? Co je třeba nechat odejít a uvolnit tak prostor nové, celistvější a autentičtější energii?
Tohle vše je třeba si zvědomit a poté aktivovat obrovskou sílu v sobě, která tyto “démony” porazí. A o tom je právě energie Bohyně Durgy a zpráva zmíněného mýtu. Čas svátku Navaratri je tedy fantastická příležitost kdy je tuto sílu možno v sobě snadno aktivovat.

Děti
Děti můžete vzít s sebou, pokud budete mít někoho na hlídání, s kým je vaše dítě zvyklé být. Váš doprovod má jistou slevu na ubytování. Děti se mohou účastnit ranní ohńové ceremonie. Jinak je program pro malé děti nevhodný. Pokud máte třeba dospívající dítě, které dokáže udržet pozornost při józe, meditacích a jiných praxích, je možné projít programem s ním. Jelikož řešíme ženská témata, myslím že je program vhodnější pro děvčata nežli pro chlapce, ale nechceme nikomu bránit. Zda to pro Vás bude s Vaším dítětem odpočinkové dostatečně, a nenarušující pro ostatní je na zodpovědné zvážení na Vás. Ze zkušenosti tento program může být příjemnou iniciací pro dospívající dívku, pokud ji tento svět zajímá.

Nabízíme také možnost domuvit se s kamarádkou a jet spolu s dětmi a prostřídat se na programu a s hlídáním dětí. Čistou částku za program byste potom zaplatily pouze jednu.

Těšíme se na setkání.

Web akce a registrace: https://www.navaratri.cz/p/navaratri-oml…

Další informace

Studio:sklenářka
Instruktoři:
  • Kamila Narayani, Tereza Dlabalová
Podmínky rezervace:Storno podmínky 1. Možnost vrácení celé uhrazené zálohy trvá do 30. dne před zahájením semináře 2. Od 30. do 14. dne před zahájením kurzu je možné podat žádost o vrácení 50% z uhrazené částky kurzu. 3. Možnost vrácení kurzovného zaniká s datem 14. dne před termínem konání kurzu. Pro stornování přihlášky je nutné do termínu zaslat email na adresu kamila@navaratri.cz Na základě emailem zaslaného vyjádření k Vaší žádosti o stornování přihlášky Vám bude do 14 pracovních dní od tohoto dne kurzovné vráceno. V případě zrušení kurzu ze strany pořadatelů bude kurzovné vráceno v plné výši.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám