Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Mohendžodáro – tantra jógaKurzy jógy

01.01.1970

Mohendžodáro oživuje pradávné umění tantra jógy pro ženy. Je cestou do nitra, návratem k sobě, ke svému ženství, jeho empatii a síle i jemnosti. Umožňuje hlubší kontakt s tělem, se svou ženskou energií, intuicí, sexualitou a spiritualitou. Vede k celistvosti, ke kultivaci těla, mysli a postoje k životu, k fyzickému a emocionálnímu uvolnění a tím i zbavení se bolesti a k získání vnitřní jistoty v sobě. Pomáhá znovunalézat spojení se svým tělem a psychikou včetně odmítaných a potlačených částí (tělesnost a sexualita, divokost, emocionalita, ženská síla, nespoutanost a tvořivost).

Ucelený cyklus čtyř ásan, z nichž každá se cvičí měsíc v kombinaci s Oshovými meditacemi. Každá ásana potřebuje čas, aby pronikla do hloubky, prožila a uzrála. První ásana “kráska” aktivuje vnitřní ženu, druhá ásana “kněžka” posiluje intuici, třetí ásana “herečka” rozvíjí kreativitu a čtvrtá ásana “milenka” podporuje sexualitu a práci se sexuální energií.

Cvičení ásan rozvádí sexuální energii z pánve do celého těla a učí s ní pracovat tvůrčím způsobem. Rozvíjí přirozenou spiritualitu, odbourává psychosomatické bloky a negativní či cizí převzaté vzorce chování, odstraňuje konflikt mysli a prožitku. Vede k uvědomování si svých skutečných potřeb a k vědomí sebe sama. Pomáhá v přijetí sebe a tím i v přijetí ostatních vztahů, rozpouštění konfliktů a zkvalitnění partnerského vztahu. Učí být v přítomnosti, vnímat své tělo a jeho signály a slouží k samoléčení. Pracuje s emocemi i potlačenými emocemi, pročišťuje a transformuje strachy, stresy a emocionální zranění, která blokují proudění energie hlavně v pánvi a břišní oblasti. Bloky sexuální a životní energie často vedou k sebedestruktivním programům a nevědomé manipulaci a oslabují přirozenou schopnost žít naplno tady a teď.

Mohendžodáro uvolňuje do těla velké množství estrogenů, takže harmonizuje, vyrovnává hormonální hladinu, regeneruje, zvyšuje vitalitu a radost ze života, podporuje vnitřní a vnější krásu. Využívá oživujícího a léčivého potenciálu prostých životních funkcí, dechu a rozprouděné energie. Posiluje pánevní dno a předchází gynekologickým a urologickým problémům nebo je pomáhá léčit. Vede k hlubšímu sexuálnímu prožívání, obohacuje milostný život a pomáhá transformovat sexualitu v lásku.

Budeme se uvolňovat, oživovat, tančit, cvičit a meditovat v ženské skupině, která je prostorem pro blízkost a intimitu, vzájemnou podporu, inspiraci a sdílení. Součástí lekcí je práce s čakrami, ženskými archetypy, spontánní tanec jako přirozené uvolnění, dechové, relaxační a meditační techniky. To vše podporuje cvičení ásán a souvisí s ním. Mohendžodáro jako posvátný rituál nám bude průvodcem na tajemné a dobrodružné cestě do našeho těla a nitra skrze vlastní zkušenost.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám