Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz relaxačního dýchání

07.03. - 08.03.2015So 11:00 - Ne 13:00

… pro regeneraci organismu a odstranění stresu …

Pětihodinový workshop řízeného hlubokého dýchání jako prevence stresem podmíněných zdravotních poruch.

Rozdělen je do dvou dnů a je mimořádně vhodný pro profese charakteristické vysokými nároky na výkon a pro osoby, které pracují a žijí pod velkým tlakem. Každodenní praxe pak vede k celkovému o ozdravení dýchacího ústrojí.

Program:

Kurz je rozdělen do dvou bloků. Na prvním sobotním tříhodinovém bloku se klienti naučí tři typy dýchání a zadýchají si celou dechovou sestavu pod vedením lektorky. Na druhém nedělním dvouhodinovém bloku se klienti naučí dýchat sestavu sami. Na závěr kurzu obdrží skripta, ve kterých je celá sestava detailně popsána. V praktickém životě pak lze pojmout dechovou sestavu jako pravidelné každodenní cvičení, ale výhodou je, že jednotlivé typy dýchání lze využít i kdykoliv během pracovního dne či jako součást sportovních volnočasových aktivit. V případě zájmu lze dělat pravidelné refreshe, kdy si klienti opět zadýchají pod vedením lektorky, mohou zkonzultovat své dotazy, eventuelně pak přidat duchovní nadstavbu a cviky rozšířit. Veškeré dechové cviky se provádějí v sedě na podložce, není potřeba mít předchozí zkušenosti s jógou.

Podrobnosti ke kurzu

Řízené hluboké dýchání je staré tisíce let. Na hlubokém dýchání a jeho ovládání jsou postavené techniky jako jóga, čchi – kung či bojová umění. Sestava dechových cviků, jak ji předkládám, je inovovaná, upravená pro moderního člověka. Jedná se o sestavu dechových cviků, které mají mimo jiné kladný vliv na osoby vystavené dlouhodobému stresu, pracující pod trvalým tlakem a osoby ohrožené syndromem vyhoření.

Relaxační dýchání je vhodné pro osoby starší 18 let. Kontraindikací je období těhotenství a kojení. V případě zdravotních obtíží informujte lektorku předem.

Účinky dechových cvičení

  • řízeným hlubokým dýcháním lze ovlivnit srdeční tep, snížit krevní tlak
  • zvyšuje vitální kapacitu plic, čistí dýchací soustavu
  • vhodné jako podpůrná terapie při astmatu, bronchitidě
  • pomáhá odstraňovat negativní účinky dlouhodobého stresu, má vliv na relaxaci a regeneraci organismu
  • zklidňuje mysl, zlepšuje koncentraci a výkon u duševně pracujících lidí

Cena Zahrnuje:

  • Výuku dýchacích technik
  • Skripta
  • Čaj

Další informace

Studio:Dům jógy Anděl (5)
Instruktoři:
  • Veronika Kmochová
1 500 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám