Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz meditace vhledu (vipassana) – STEVE ARMSTRONG (USA)

23.10. - 01.01.1970

Klub Sati a Centrum Dibbavana ve spolupráci s Centrem Lotus Praha vás zvou na: Kurz meditace vhledu (vipassana), který povede STEVE ARMSTRONG (USA)

Steve ve svém přístupu, vycházejícím z více než 30-ti letelé praxe, povzbuzuje k propojování základních principů meditace se všemi oblastmi každodenního života (rodina, práce, osobní rozvoj, vztahy). Vedle samotné meditační techniky na jeho kurzech vystupují do popředí moudrost, soucit, laskavost a také jemný smysl pro humor. V duchovních otázkách si je dobře vědom odlišností mezi východním a západním uvažováním a instrukce dává každému individuálně. Po sérii kurzů v USA má letos v Evropě pouze dva kurzy – v Itálii a v ČR.

Steve Armstrong s vipassanou začínal už v sedmdesátých letech 20.stol. Jako buddhisticky mnich praktikoval 5 let pod vedením Sayadaw U Pandity (tradice Mahasi Sayadaw, Barma). Dlouhá léta působil ve vedení Insight Meditation Society (IMS, Barre, USA) a dnes je zde jedním z hlavních učitelů (spolu s např. Josephem Goldsteinem, Sharon Salzberg nebo Jackem Kornfieldem). V posledních letech praktikuje pod vedením Sayadaw U Tejaniyi alias Ashin Tejaniya (autor knihy „Nedívej se povýšeně na nečistoty – vysmějí se ti!“). Hlavními prvky tohoto přístupu jsou sledování a uvolňování těla a mysli, správný vnitřní postoj a kontinuální všímavost.

Spolu se svou ženou Kamalou založili a vedou meditační centrum na ostrově Maui (Hawaii, USA). Jako laičtí učitelé vedou meditační kurzy po celém světě.

Kurz bude překládán z angličtiny do češtiny. Kurz je vhodný jak pro pokročilé meditující, tak i pro úplné začátečníky.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám