Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz jemné a citlivé jógy II.Kurzy jógy

01.01.1970

Pondělní kurz bude pokračováním předchozí části. Navážeme v něm na dosud prozkoumané principy práce s tělem a sestavu Pozdravu Měsíci a budeme je dále rozvíjet. Budeme dále prohlubovat práci s chodidly a se spirální dynamikou nohou. Do našeho repertoáru pozic přidáme nové ásany ve stoje, jemné záklony a obrácené pozice.

Stejně jako v předchozích částech kurzu se budeme zabývat vnímáním těla jako celku a schopností rozšířit své vědomí do jednotlivých částí těla naráz. Naším záměrem bude osvojit si základní principy tohoto druhu cvičení natolik, abychom byli vybavení na vlastní domácí jógovou praxi přes léto.

Cvičení je inspirováno metodou tzv. dynamické jógy podle učitelů Godfriho a Olivie Devereux. Dynamikou se v této metodě rozumí jemné rytmické pohyby a přechody z pozice do pozice, ne síla a rychlost. Pozornost je kladena na citlivost provedení, soulad dechu a pohybu a příjemný vnitřní pocit, nikoli dokonalý vnější tvar.

Citlivým opakování se tělo učí znovu nalézt svou celistvost. Mysl je instrukcemi lektora neustále vedena k prociťování těla, a tak nemá čas ani prostor zabývat se přemýšlením o jiných věcech, které nás běžně zaměstnávají. K tělu přistupujeme bez násilí, respektujeme své momentální možnosti, které dále rozvíjíme. Tělo se posiluje a získává více energie, mysl se zklidňuje a znovu nabývá schopnost vnímat jemné signály těla.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám