Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz Gravidjógy a jógy po porodu pro lektory a pomáhající profese pod odbornou záštitou UNIPAKurzy pro instruktory

23.04. - 29.05.2022So 10:00 - Ne 16:00
Srdečně vás zveme na dvou-víkendový kurz Gravidjógy a jógy po porodu pro lektory jógy a pomáhající profese pod odbornou záštitou UNIPA | UNIE PORODNÍCH ASISTENTEK. V tomto celostním programu kurzu se naučíte jak cvičit s ženami v těhotenství, po porodu i v období šestinedělí.
*2 víkendy | 16 tematických okruhů | 6 měsíční přístup k cvičebním videím z kurzu
*24 hodin naplněných teorií, praxí, cvičením a návody ke gravidjóge a józe po porodu
*prostor pro procvičování, praktická cvičení a reflexy dotazů
*zajímavosti k daným tématům, které můžete využít jak v běžném denním životě, tak pro svou praxi a práci s klienty
*e-mailová či telefonická konzultace od obou lektorek po dobu trvání kurzu
*přístup do studentské sekce po dobu 6 měsíců
*zvukové nahrávka relaxace a vizualizace k porodu
*skripta pro Vaši praxi
_______________________________________________
Lektorky kurzu:
Petra Bzirská
Certifikovaná lektorka jógy I. stupně (FTVS Praha, ČESKÝ SVAZ JÓGY, o.s.), certifikovaná lektorka Vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství, specializace Gravidjóga, lektorka péče a výchovy dětí do 3 let (garance Unie porodních asistentek). Certifikovaná dula Dula Academmy. Certifikovaná v oboru masér. Neustále rozvíjí své dovednosti ve službě těhotným ženám ve vzdělávacích seminářích | www.gravidjoga.cz
Nela Anna Perglová
Magistra ošetřovatelství se specializací na klinické obory a psychologii, certifikovaná lektorka jógy II. stupně a certifikovaná lektorka SM systému, studuje jógovou terapii, pravidelně navštěvuje kurzy a workshopy zaměřené na funkční pohybový aparát a přístupy založené na sebezkoumání pohybových vzorců u sportovců i v běžném denním životě |diwali-yoga.cz

Další informace

Studio:Fitness and Health club Malešice
Instruktoři:
Poznámka k ceně: EARLY BIRD při platbě do 28. 2. 2022 | 5500,- od 1. 3. 2022 5950,-
1. ČÁST KURZU 23. – 24. 4. 2022 | Fitness Malešice ( pokud by situace nedovolila prezenční výuku bude kurz probíhat online)
Základní témata kurzu:
– jógová anatomie a fyziologie (budeme se zabývat tématy dýchací a oběhový systém, páteř, diastáza, práce s pánevním dnem) – teorie i praxe,
– cvičení pozic pro období v těhotenství, specifikace cvičení v jednotlivých trimestrech, indikace versus kontraindikace pozic – je to podstatné?
– příprava na porod,
– rovnovážná cvičení,
– dechové techniky,
– efektivní relaxace,
– cvičení v a po šestinedělí a jak pokračovat + indikace versus kontraindikace pozic.
Časový harmonogram:
23. 4. 10:00 – 16:00 – TĚHOTENSTVÍ A POROD
24. 4. 10:00 – 16:00 – ŠESTINEDĚLÍ A OBDOBÍ PO PORODU
Kde: Fitness Malešice
2. ČÁST KURZU 28. – 29. 5. 2022 | Fitness Malešice ( pokud by situace nedovolila prezenční výuku bude kurz probíhat online)
INTENZIVNÍ PRAKTICKÝ WORKSHOP
Během workshopů bude prostor pro procvičování, praktická cvičení, diskuzi a reflexy dotazů. Absolventi workshopů obdrží 6 měsíční přístup k cvičebním videím pro svou praxi. Přestože nebudou workshopy zaměřené již na teorii, budete se moci dozvědět další zajímavosti k daným tématům v průběhu cvičení, které můžete využít jak v běžném denním životě, tak pro svou praxi a práci s klienty.
Workshop bude rozdělen do dvou dnů a čeká na Vás šest tematických okruhů. Budeme se hodně pohybovat, pozorovat a zkoumat.
28. 5. 10:00 – 16:00 – TĚHOTENSTVÍ A POROD
Jóga nabízí nástroje, jak být v klidu a harmonii po všech stránkách, tedy psychicky, fyzicky i duchovně. Pocity žen blížících se ke dni, který by měl být jedním z nejkrásnějších dní v jejich životě, den narození dítěte a zrození sebe do nové role matky, je provázeno obavami: „Zvládnu porod, dokáži se postarat o miminko?“ Tyto pocity a otázky jsou přirozené. S jógovými technikami relaxace, dechu a pozornosti k sobě samé a k miminku, lze získat důvěru v moudrost těla, v celý proces těhotenství, porodu i mateřství.
Jaké jógové nástroje využít?
1. RELAXACE | AFIRMACE pro TĚHOTENSTVÍ a POROD
2. ASÁNY, afirmace v ásanách, popis jednotlivých pozic, jejich provedení, čeho se vyvarovat, jak dýchat
3. JAK ŘEŠIT SPECIFICKÉ SITUACE V TĚHOTENSTVÍ (např. bolest hlavy – dechová masáž hlavy, otočení miminka – vhodné ásany, uvolnění pánve šátkem Rebozo apod.
29. 5. 10:00 – 16:00 – ŠESTINEDĚLÍ A OBDOBÍ PO PORODU
Lidské tělo nemá stereotypní chování, které lze obecně použít pro všechny. Tělo reaguje rozdílně v rámci mnoha faktorů: genetika, pohlaví, rozdílnost tkání, strukturální faktory, individuální způsob držení těla, pohybových vzorů, velikost svalové síly, psychických faktorů a životního stylu (úrovně aktivity, sedavý způsob chování, strava, spánek, vitalita).
Proto bude naší snahou bude rozvíjet empatii k lidskému tělu a uvědomění proč daný pohyb děláme a co tím chceme dosáhnout. Prozkoumáme, co nás spojuje – co odděluje, jak si rozumíme (nejen) s jógovými pozicemi. Jak je můžeme využít v lekcích jógy po porodu, práci s klienty a v běžném denním životě. Společně tak zakusíme živý, dynamický, holistický přístup k lidskému organismu a pohybu. Budeme rozvíjet a probouzet vnitřní sílu cestou k integritě.
V blocích se propojují přístupy inspirované prací Liz Koch, Katy Bowman, Diane Lee, Lely C. Carney, Jill Miller, fyzioterapií, DNS, spirální dynamikou, Feldenkraisovou metodou, Continum Movement a jógovou terapií, jsou ovlivněné i studiem učitelského výcviku Jóga jako vědomá cesta.
1. PÁNEVNÍ DNO, aneb ženské zdraví
2. DIASTÁZA | mýty, omyly a pravdy
3. HSSP a bederní svaly | síla středu


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám