Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kříž bez bolesti

24.03.2018So 10:00 - 13:00

Křížokyčelní skloubení neboli “esíčka” jsou netypickým kloubem (nebo spíš klouby, jelikož se jedná o pár) naší pánve. Přestože rozsah pohybu tohoto anatomického spojení je v řádu milimetru (1 – 3 mm), pokud nefunguje ideálně, odmění se nám tato oblast okamžitou bolestí či výrazným pohybovým omezením při každodenních aktivitách, při chůzi či sezení.

Spojení kříže a pánve je důležitou křižovatkou při přenosu síly mezi spodními končetinami, pánví a páteří, proto je to často místo nevhodně namáhané a bolestivé. Přílišná “zatuhlost” kříže je stejně omezující jako velká rozvolněnost této oblasti, která je spojená s nestabilitou vazů a rutinním zatížením kyčelních kloubů. Na kříž má také podstatný vliv hrudník a jeho postavení vůči pánvi a také naše lopatky.

V jógovém světě nejsou problémy s křížem výjimečnou situací, nevhodným jógovým cvičení můžeme problémy s křížem spíše podporovat než se jich vyvarovat.

V tomto workshopu si představíme stručné teoretické pozadí problémů a bolestí v křížia v “esíčkách”, širší pohled na věc a především mnoho praktických cvičení a pohybů, tak aby byl kříž poddajnou, ale stabilní oporou naší páteře, pánve a života : )

Součástí workshopu budou materiály pro inspiraci k domácí praxi.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
700 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám