Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Klid pohybu a síla uvolnění

22.02.2019Pá 18:30 - 21:00

Náš život je plný protikladů a paradoxů a jóga není výjimkou. Tento workshop vám poodhalí tajemství několika z nich, např. jak díky stabilitě zefektivnit váš pohyb a s pomocí dechu a meditace získat větší sílu. Přijďte praktikovat ásany, dýchat a meditovat. Ráda bych vás proto pozvala na setkání, ve kterém prozkoumáme pro mě z jógového pohledu dva velmi důležité protiklady života. Provází nás každý den, proto by bylo moudré uvědomit si je, pochopit je a přijmout je do svého života. Jógová fyzická praxe, dech a společné zamyšlení nám budou hlavními pomocníky.
Klid v pohybu
Chceme být aktivní, ale beze spěchu a stresu. Abychom mohli být mobilní, musíme být nejdříve stabilní. Naše mysl letí před námi, my ji doháníme, ale nikdy nedoženeme. Jedinou možností je zastavit se, ztišit se a najít rovnováhu, stabilitu. Pak se můžeme vydat na cestu, jak rychle chceme, potřebujeme. Jóga nabízí mnoho nástrojů, jak docílit stability – dech, ásany, být v tichu.
Síla v uvolnění
Síla je další kvalita života, která je potřebná ke zvládání překážek. Sama o sobě ale nestačí. Abychom byli silní, musíme být nejdříve flexibilní. Síle předchází uvolnění těla i mysli, následuje rozhýbání, odstranění naší ztuhlosti. Síla pak postupně přichází s naší trpělivou fyzickou praxí, s pozicemi, které sílu budují. Dech je opět naším průvodcem, meditace důležitým pomocníkem v uvolnění.
Budeme hlavně praktikovat ásany, dýchat a relaxovat. Povídání jen minimálně, podle zájmu účastníků.

Další informace

Studio:Karma Yoga (5)
Instruktoři:
  • Dana Fragnerová
560 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám