Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kambodža a Laos s jógou

22.11. - 01.12.2019

Pojeďme objevovat jiný svět a poznat sami sebe!

 

     termín: listopad 2019 – 11 dní   / přesný termín ladíme s výhodnými letenkami

      Tentokrát se jedná o více cestovní verzi, kdy se budeme dost přesouvat i vnitrostátními lety. Nicméně  i tak dbám na to, abychom si to v klidu užili a zároveň hodně viděli.
Rozhodla jsem se akci naplánovat s místní CK. Místní průvodce tedy bude hovořit anglicky. Bude to lepší také pro naši bezpečnost. CK nám zařizuje i letenky. Nicméně poptávku na letenky do Kambodži jsem zadala i mé známé, která nám zprostředkovala letenky na Srí lanku a do Vietnamu a vždy jsme je pořídili velice výhodně. Proto s přesným termínem čekáme právě na letenky.Pobyt se ale určitě  uskuteční v listopadu 2019.
Jógu budeme cvičit 1- 2 krát denně dle aktuální možnosti. Nemusí se bát jet ani úplný začátečník. Vždy je možné lekci přizpůsobit každému.
Maximální počet účastníků bude 16. Jak jsem již zmínila, program jsme nakonec směřovali spíše cestovně. Koupání bude možné u vodopádů, to v programu najdete, u některých hotelů je bazén. Nicménně tentokrát nás žádné velké plážování nečeká. Místo ostrůvku na plážo jsme zvolili Laos. 

                                                           CENA

24 500Kč – ubytování, jóga, průvodce ( angl.), vstupné, transfery, snídaně ,5 krát oběd

cca 5 500Kč vnitrostátní lety

cca 18 000 Kč letenka do Kambodži ( čekáme na levnější, proto termín záleží na nejvhodnější letence)

Další informace

Instruktoři:

                                              PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1: PŘÍLET DO PHNOM PENH (-/-/-)

Přílet hlavního města Kambodži – PhnomPenhu. Vyřízení víz, pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel. Náš řidič Vás vyzvednev příletové hale s cedulkou s Vaším jménem. Transfer dohotelu, ubytování se a čas na odpočinek. Následuje individuální program.

DEN 2: PHNOM PENH – PROHLÍDKA MĚSTA (S/O/-)

Před snídaní možnost cvičení jógy. Následně Vás na recepci vyzvedne místní anglicky hovořící průvodce, aby Vás seznámil s hlavním městem PhnomPenh. Navštívíte Královský palác a Stříbrnou pagodu. Oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva Muzeum genocidy Toul Slengpřipomínající relativně nedávnou historii vlády Rudých Khmérů. Tour ukončíte návštěvou budhistického chrámu WatPhnom. Tour končí v hotelu rozloučením se s průvodcem. Individuální program.

DEN 3: PHNOM PENH – SIEM REAP – TA PROHM (S/-/-)

Před snídaní možnost cvičení jógy. Následně Vás na recepci vyzvedne řidič, který Vás odveze na letiště. Čeká Vás přelet do SiemReap. Po příjezdu Vás opět vyzvedne řidič s cedulkou s Vaším jménem. Check- in a krátký odpočinek.

Pozn,: Cena letenky se pohybuje okolo 55 – 75 USD/osoba/let.

Odpoledne Vás čeká návštěva malého okruhu, který zahrnuje palác Ta Prohm. Ten byl postaven v polovině 12. století. Byl nalezen schovaný zarostlý mohutnými stromy. Navštívíte také BanteayKdei, buddhistický klášter z pozdního 12. Století a SrahSrang, koupací bazén králů. Návrat do hotelu a individuální večerní program.

DEN 4: SIEM REAP – ANGKOR WAT (S/O/-)

Den začnete jógou a po snídani se v doprovodu s anglicky hovořícím průvodcem půjdete podívat do svatého khmerského království – AngkorWat. Prohlídku začnete u jižní brány AngkorThom, pokračovat budete k slavným chrámům Bayon a Baphuon. Pokračovat budete okolo tzv. Sloních teras a teras Malomocného krále. Před obědem do nezapomenutelného chrámu ukrtého v džungli – Ta Prohm. Odpoledne Vás čeká samotná prohlídka AngkorWatu, který je obrovský a budete zde studovat architekturu a historii tohoto magického místa. Vrchol Bakheng bude posledním místem tohoto dne, odkud budete moci sledovat západ slunce s výhledem na AngkorWat.

Po prohlídce návrat do hotelu a individuální program.

DEN 5:SIEM REAP – TONLE SAP – LUANG PRABANG (S/O/-)

Den začnete cvičením jógy. Po snídani vyrazíte, v doprovodu s anglicky hovořícím průvodcem do plouvoucívesnice Kampong Kleang. Představte si dřevěné domy postavené na 10m kůlech obklopené vodou v období dešťů. Navštívíte místní obyvatele a dozvíte se o jejich životě na nejúrodnějším jezeře Asie. Do SiemReapu se vrátíte na oběd do místní restaurace.

Odpoledne Vás na recepci vyzvedne řidič a odveze na letiště. Čeká Vás přelet do Laosu, konkrétně města LuangPrabang. Po příletu Vás opět vyzvedne řidič s cedulkou a odveze do hotelu. Check-in a individuální program.

DEN 6: LUANG PRABANG – PAK OU JESKYNĚ (S/O/-)

V ranních hodinách možnost cvičení jógy a následná snídaně. Po snídani Vás na recepci vyzvedne anglicky hovořící místní průvodce a společně vyrazíte tuk-tuky k přístavu. Vyrazíte na plavbu venkovem do parku Pak Ou, kde se nacházejí dvě duchovní jeskyně plné vyobrazení Buddhy. Jeskyně jsou důležitým poutním místem Laosanů. Následně návrat na loď. Oběd Vám bude servírovaný během plavby zpět do LuangPrabang.

Pozdní odpoledne návštěva malé vesnice BanKhomkhuang, kde budete svědky soukromé ceremonie, kdy Vám bude popřáno štěstí ve Vašem životě uvázáním náramku na zápěstí. Náramky symbolizují štěstí, přátelství a zdraví. Návrat do hotelu a individuální program.

DEN 7:LUANG PRABANG – VODOPÁDY KHUANG SI (S/-/-)

Ráno možnost cvičení jógy. Po snídani v hotelu návštěva národního muzeum v bývalém Královském paláci. To má nádhernou sbírku artefaktů odrážejících bohatství laoské kultury z dob dřívějších králů až po posledního panovníka. Dále WatVisoun – nejsvatější chrám města, který byl zcela přestavěn v roce 1887 poté, co byl zničen vloupáním černých vlajek z jižní Číny. Na nádvoří WatVisoun stojí Stupa melounu ve tvaru plodu, z něhož má své jméno. Pokračujete kolem WatAham, který byl vybudován v roce 1500, uvidíte tradiční centrum umění a etnologie, kde se dozvíte více o místních kopcích v Laosu.

Odpoledne návštěva vodopádů Khouang Si. Cestou návštěva vesnic etnických menšin Lao – BanOuay, Ban Ou a BanThapene. Jedná se o jednoduchý terén a procházka vychází celkem na 9 km. Návrat do hotelu a individuální program, který můžete využít k návštěvě nočního trhu.

DEN 8: PROCHÁZKA MĚSTEM LUANG PRABANG – PŘELET DO VIENTIANE (S/-/-)

Ráno před snídaní možnost cvičení jógy, Po snídani se v doprovodu s anglicky hovořícím místním průvodcem vydáte objevovat to nejlepší z LuangPrabang. Navštívíte 500 let starý chrám WatXieng. Pokračovat budete do národního muzea, které bylo dříve královským palácem. Prohlédnete si palác situovaný na hoře Phousi. Odpoledne transfer na letiště a přelet to Vientiane.

Po příletu Vás bude čekat řidič, který Vás odveze do hotelu. Po check-inu v hotelu navštívíte Patouxai, laoský monument vítězství. Navštívíte také chrám WatThatLuang. Návrat do hotelu a individuální program.

DEN 9: VIENTIANE -BUDDHA PARK A PROHLÍDKA MĚSTA (S/O/-)

Po snídani a ranní józe, se vydáte s anglicky hovořícím průvodce do XiengKhouang Buddha parku, který vznikl v roce 1958. Je to místo, které Vás ohromí. Sochy zobrazující postavy z hinduistického, buddhistického a bráhmanského náboženství.

Po cestě zpět do Vientiane zastavíte v dílně Mai SavanhLao, kde se naučíte více o tradičních oděvech Laosanů. Dále navštívíte WatSisaket. Jediný chrám, který se dochoval po Siamské invazi v roce 1828. Protější Ho PhaKeo, rekonstruovaný v roce 1930 si také prohlédneme. Po ukončení tour, návrat do hotelu a individuální program.

DEN 10:VIENTIANE – ODLET DO EVROPY

V ranních hodinách možnost jógy. Po snídani, check- out a transfer na letiště k mezinárodnímu terminálu. Čeká Vás odlet do Evropy.

 


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám