Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógové dílny a mysore

06.12.2014So 8:30 - 10:30

Tyto lekce kombinují společnou a samostatnou praxi. V úvodní části (40 minut) se věnujeme konkrétnímu tématu, které společně skrze různé techniky prozkoumáme z více stran. Nabyté zkušenosti pak můžeme v druhé části lekce (80 minut) přenést do samostatné praxe pod individuálním vedením učitelky (mysore).

Témata se budou obměňovat, pozornost ale budeme vždy věnovat dechu,  bandhám(probuzení a zapojení středu těla) a plynulosti (propojení pohybu a dechu, práci s těžištěm. Těmito dílnami bych ráda podpořila hledající a zvídavý přístup k józe, k tělu a principům pohybu.

Dílny jsou otevřené:

– těm, kdo budují nebo mají ustavenou vlastní praxi aštanga jógy. Zaměření se na určitý aspekt s bezprostřední návazností samostatné praxe jógy může být podnětné a pomoct prohloubit všímavost a zaměření při cvičení.

– těm, kdo aštangu cvičí na vedených lekcích a chtěli by udělat první krok k tomu, že si mohou jógu zacvičit kdykoliv budou chtít (tedy k samostatné praxi:).

Pohyb a dech I. principy vinyasy (propojení pohybu a dechu) a vnitřní život ásán + mysore

V této jógové dílně se zblízka podíváme na propojení mezi pohybem a dechem. Na úplně jednoduchých i náročnějších sériích ásán zakusíme dech jako nenahraditelného průvodce tělesného pohybu, jako jeho podporu i spolutvůrce. Zakusíme magii jemné a jednoduché vinyasy, která je jednou z nejpřímnějších cest ke zklidnění mysli, nahlédneme do “vnitřního života ásán” a vyzkoušíme se na dech ve výdržích napojit tak, aby jógová pozice byla živá a použijeme dech také k tomu, aby nám pomohl vstoupit do náročnějších ásán, nebo nás provedl náročnějšími přechody mezi pozicemi (proskoky, přískoky, odskoky).

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
250 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám