Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógové dílny a mysore – Pohyb a dech II.

22.02.2015Ne 9:00 - 11:19

Tyto lekce kombinují společnou a samostatnou praxi. V úvodní části  se věnujeme konkrétnímu tématu, které společně skrze různé techniky prozkoumáme z více stran. Nabyté zkušenosti pak můžeme v druhé části lekce přenést do samostatné praxe pod individuálním vedením učitelky (mysore). Uzavřeme prodlouženou relaxací a krátkou meditací.

 Témata se budou obměňovat, pozornost ale budeme vždy věnovat dechu,  bandhám(probuzení a zapojení středu těla) a plynulosti (propojení pohybu a dechu, práci s těžištěm. Těmito dílnami bych ráda podpořila hledající a zvídavý přístup k józe, k tělu a principům pohybu.

 Dílny jsou otevřené:

– těm, kdo budují nebo mají ustavenou vlastní praxi aštanga jógy. Zaměření se na určitý aspekt s bezprostřední návazností samostatné praxe jógy může být podnětné a pomoct prohloubit všímavost a zaměření při cvičení.

 – těm, kdo aštangu cvičí na vedených lekcích a chtěli by udělat první krok k tomu, že si mohou jógu zacvičit kdykoliv budou chtít (tedy k samostatné praxi:).

 Pohyb a dech II. principy vinyasy (propojení pohybu a dechu) a vnitřní život ásán + mysore

Tato jógová dílna volně navazuje na prosincovou, která byla věnovaná především dechu v pohybu. V této jógové dílně se na začátku k tomuto tématu vrátíme, abychom rozproudili energii v těle, hlavní téma se bude věnovat “vnitřnímu životu ásán” – tedy práci s dechem ve výdrži v pozicích. Vyzkoušíme se na dech ve výdržích napojit tak, aby jógová pozice byla živá a použijeme dech také k tomu, aby nám pomohl vstoupit do náročnějších ásán, nebo nás provedl náročnějšími přechody mezi pozicemi (proskoky, přískoky, odskoky).

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám