Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

JÓGOVÁ TERAPIE / modul 1 / Fyzické tělo – můj chrámKurzy pro instruktory

29.05. - 04.06.2018Út 9:00 - Po 17:00

Učitelský kurz s Hariláldžím a Meerou Karanath

Trenérský kurz jógové terapie se skládá ze série 4 ucelených vzdělávacích bloků:

1. Fyzické tělo – můj chrám
2. Energetické tělo – na vlně dechu
3. Mysl – emoce a moudrost aneb kdo z koho
4. Terapie – mezi čtyřma očima

Modul 1+2 se bude konat v červnu 2018, modul 3 v listopadu 2018 a modul 3+4 v červnu 2019, tak aby každý účastník mohl cely kurz dokončit během 1 roku.

Každý vzdělávací blok trvá 7 vyučovacích dní. Každý modul se skládá z hodin teorie, praxe (jógová terapie a denní vlastní praxe při návštěvě otevřených hodin ve studiu), 2 krát satsang
Původně byla jóga vyučována “mezi čtyřma očima”. V dnešní době se spíše setkáváme se skupinovými lekcemi. Hlavní koncept se však nezměnil: každý člověk je jedinečný. Na světě neexistují dva lidé se stejnými otisky prstů, stejnou chůzí ani stejnýma ušima. Pokud se tedy budeme snažit vyhovět kritériím každého jednotlivce, což je nevyhnutelné na cestě k úplnému uzdravení, budeme potřebovat individuální jógu neboli jógovou terapii.

Proč jógovou terapii nazýváme celostní metodou?  Jógová terapie je postavená na tradičním pojetí lidské existence jako pěti kóš (plášťů). Lidská existence se skládá z hmotného těla, životní energie, mysli (emoce, myšlenky, vzpomínky, moudrost) a duše. Vzájemně se tyto úrovně prolínají a ovlivňují. Pokud je jedna z úrovní narušena nebo spíše vyvedena z rovnováhy, ať vnějšími vlivy či vnitřními procesy, nerovnováha se přenese i do ostatních úrovní. Pokud tato nerovnováha setrvává po delší dobu, vzniká nemoc. Proto také pro úspěšné a trvalé vyléčení nemoci potřebujeme pracovat se všemi výše zmiňovanými úrovněmi, a to najednou. Dva lidé například s migrénou nebudou nikdy léčeni stejným způsobem. Je třeba zohlednit jejich rodinné a pracovní prostředí, jejich stravovací návyky, jejich záliby a způsob života a podle toho navrhnout vhodný `životní plán na míru` (denní režim, stravování, pohyb, trávení volného času, vztahy, způsob myšlení). Během všech 4 modulů se toto učíme, a to především prací na sobě samých.

Je to každého právo už od narození žít šťastný a naplněný život. Nemusíme k tomu měnit partnera, přestavět dům nebo se přestěhovat do jiné země. Musíme pouze změnit svůj přístup a znovu nastolit pocit úplnosti, který už v sobě každý člověk má, ale pouze byl dlouho zakrytý vrstvami vědomých i nevědomých myšlenek, dojmů a prožitků. V tomto smyslu jógová terapie neznamená se něco naučit, ale spíše “odučit”.

Podmínky přijetí ke studiu:
– doklad o ukončeném učitelském kurzu jógy (stačí poslat naskenovanou kopii na e-mail studia Jógovna). Pokud nemáte ukončený učitelský kurz, zašlete doklad o 2-leté nepřetržité praxi jógy ze studia, kam docházíte.
– krátká motivační esej (1 nejvýše 2 strany formátu A4) v anglickém nebo českém jazyce, kterou odešlete nejpozději týden před zahájením kurzu na kontakt: arshayoga.org@gmail.com. Esej by měla obsahovat hlavně vaši osobní motivaci k absolvování kurzu a i obavy a pochybnosti, pokud se s nějakými potýkáte.
– uhrazení kurzovného v plné výši na účet studia Jógovna

Podmínky pro úspěšné ukončení studia certifikátem:
– 100% účast motivována vlastním zájmem (náhlé onemocnění nebo úraz bohužel nemůže být zohledněn stejně tak jako u jakéhokoli jiného studia nebo školení)
– po úspěšném dokončení každého z modulů bude vystaven certifikát o účasti
– po úspěšném dokončení všech 4 modulů a složení závěrečné zkoušky bude vystaven certifikát s titulem Instruktor/ka jógové terapie
– dochvilnost na hodinách (je třeba přicházet do sálu 5 minut před začátkem každé hodiny a usadit se v klidu na svém místě, zklidnit se a zbytečně nemluvit)
– po úvodní mantře již nebude povolen vstup do místnosti
– vypracování krátkých písemných prací na dané téma v průběhu kurzu v českém nebo anglickém jazyce s poctivým a upřímným přístupem, který by měl být základní vlastností jógového terapeuta
– dostatečná fyzická i psychická vybavenost každého účastníka kurzu k vykonávání jógové terapie. Po ukončení kurzu je možnost získání zpětné vazby během osobní konzultace s Hariládžím a Meerou

K Certifikaci: Jógová terapie ve svém plném obsahu není zatím certifikovaná nikde na světě. Arsha Yoga se jako škola jogy nyní nachází v procesu certifikace nově zastřešené indickou vládou, která má mít celosvětovou platnost. Avšak potom záleží na každé z místních vlád (v ČR v pravomoci MŠMT), pokud a jak rychle tuto certifikaci schválí. Certifikát účastníci dostanou pod asociací Arsha Yoga, avšak jeho platnost v ČR není prozatím uznatelná.

Další informace

Instruktoři:
  • Hariláldží a Meera Karanath
Podmínky rezervace:PLATBA A REZERVACE: Potvrďte svou účast zaplacením celé částky na účet 86-6791380237/0100. Variabilní symbol: 2017019. Do poznámky uveďte CELÉ JMÉNO_JOGOVNA_ANATOMIE + rezervujte si místo v našem rezervačním systému. STORNO PODMÍNKY: Záloha ve výšce 50% je nevratná. Pokud se klient na zvolený kurz nemůže dostavit a řádně se včas neomluví (t.j. 14 dní dopředu před začátkem kurzu), je nevratná celá částa a studio má právo vymáhat doplatek finální částky. Své místo však lze převést na jinou osobou. Odesláním peněz a přihlášením souhlasíte se storno podmínkami. REZERVACE ONLINE SKRZE ROZVRH STUDIA
Poznámka k ceně:600 euro (do 31.12.2017), 650 euro (do 31.3.2018)

Témata modulu 1:
teorie pěti kóš (pancha kosha tattva)
ádhí a vjádhí (stres a nemoc)
mantra
ásana
speciální techniky z jógové terapie
strava
bolest zad a kolenou
mantra dhjána (mantra meditace)

PŘEDBĚŽNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM:
vyučovací den: 9:15 – 16:15 výuka (s polední pauzou na oběd)
sobota + 1 další večer v týdnu: 17 – 18:30 satsang
nejméně 3 krát 90 min: podle rozvrhu studia vlastní praxe
anatomie a odborná část s MUDr. Janem Vojáčkem
(přesný harmonogram bude upřesněn)Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám