Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga zimního slunovratu – naše vnitřní světlo

21.12.2016St 18:30 - 19:55

Slunovrat je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci.

Slunovraty jsou předmětem oslav po celém světě, nezávisle na kulturách v té které oblasti a mají kořeny v dávné minulosti. Důvodem oslav zimního slunovratu bylo vítání delšího dne (delší doby během dne po kterou svítí Slunce), ústup zimy a sněhu a příchod tepla, lepších podmínek pro růst zemědělských plodin, a tak více úrody a jídla. Různé kultury si tyto cykly vysvětlovaly jako přízeň bohů a odpovídajícím způsobem je oslavovaly.

Na tmu venku reaguje i naše tělo. Stahuje se do své temnoty, do svého nitra, odpočívá v usebrání. Principem života je koloběh. Po světlu přichází tma, po tmě a zimě světlo a teplo. Jediná jistota je změna. Bez tmy by nebylo světla. A tak i my máme temná období, období, kdy se projevují naše stinné stránky, staré bolesti, nevyřešené záležitosti. Stažením pozornosti dovnitř je pohladíme, vyléčíme, necháme odejít. Odpustíme, vypustíme. Vyčistíme náš vnitřní prostor, abychom mohli znovu zářit a přijímat.

Slunovrat v jógové praxi pro nás bude konec výdechu temného období, zádrž dechu a vytvoření prostoru pro nádech a nové světlo nejen okolo nás, ale i v nás.

Za pomoci jógové praxe a meditace vyčištíme vnitřní i vnější prostor využijeme období těsně kolem slunovratu k cestě do sebe a připravíme se na období po slunovratu přípravou místa pro vše nové, co má přijít.

Další informace

Studio:Karma Yoga (5)
Instruktoři:
  • Dana Šitnerová
Poznámka k ceně:Cena předem 300,- Kč.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám