Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga Workshop Primary Series

20.11.2016Ne 9:00 - 17:00

Úvodem
Ať už s jógou začínáte a chcete mít skvělý pocit z cvičení doma (na dovolené, či služební cestě) nebo si chcete rozšířit obzory, poznat základní principy, na kterých cvičení ásan stojí a naučit se sérii, kterou si můžete zacvičit na lekcích po celém světě, pak s Vámi tento workshop bude určitě rezonovat.

Co se v mládí naučíte.. 🙂
Na ashtanze je skvělé to, že pozice v sérii mají pevně dané pořadí, to znamená, že když se sérii jednou naučíte, nemusíte už přemýšlet, jakou ásanu zařadíte dál nebo jak si postavit sérii ásan, abyste dodali svému tělu potřebné protažení, posílení i relaxaci. Stačí se jednou naučit a máte vystaráno na celý život 🙂

U každé ásany si navíc předvedeme také její jednodušší variantu, takže se sérií můžete začít, ať už jste na jakékoliv úrovni.

Absolvováním workshopu získáte
Větší trpělivost, soustředěnost a vyrovnanost, odeznění bolesti zad, astmatu, nervozity, snazší koordinace a vnímání prostoru, více energie a síly, zpevnění a vytvarování postavy, rozproudění lymfy, detoxikace, zdravá a zářivá pleť, zbavení se stresu a trávicích potíží – to je jen několik málo účinků, které Vám budou odměnou, jakmile techniky z tohoto workshopu uvedete do praxe.

Vypěstujete si cit pro principy, na kterých cvičení jednotlivých ásan stojí, řekneme si, jak na případné dysbalance, jak na náročnější ásany a posílíme důvěru v cvičení celé série natolik, abyste se s naprosto jasnou představou o jejich provedení, mohli pustit do praxe.

Na co se můžete těšit
1. Dýchání – Ujjayi [udžají]. Správné dýchání je prvkem, na kterém celé cvičení stojí a které je často podceňované a zanedbávané. Kdo má však pod kontrolou svůj dech, má pod kontrolou svou mysl, tělo a také své emoce. Dýchání v Ashtanze je specifické tím, že je hlasité – to vede k intenzivnější koncentraci a stálé kontrole správného dýchání. Na dýchání se proto podíváme jako první.

2. Ásany. Jakmile se jednou tuto sérii ásan naučíte, nemusíte se během své praxe rozptylovat myšlenkami na to, jakou ásanu zrovna zařadit nebo co vše cvičit, abyste své tělo komplexně protáhli, posílili a uvolnili. Jednoduše se necháte unášet proudem ásan a na konci série se budete těšit na další den, kdy si to znova zopakujete. Pocit, kterému se nic nevyrovná 🙂

3. Fokus – Drishti. Další element, díky kterému je Astanga tak účinná. Zrak je smysl, kterým vnímáme z cca 80%. Je pak nasnadě, že právě díky zraku  dochází k největšímu rozptýlení a neklidu mysli. Díky drishti ale stáhneme svou pozornost zvnějšku dovnitř, sami na sebe. A kromě nárůstu energie tak posílíme i svou intuici, vnitřní hlas.

4. Vinyasa. Pohybovat se výjimečným způsobem. Takto by se dalo spojení slov Vi a Nyasa přeložit a přesně takto vypadá zaujímání a vzájemné propojení jednotlivých ásan. Díky Vinyase pak celá série plyne jako jeden harmonický celek. Vinyasa je tím, čím se cvičení ásan podle Ashtanga Vinyasa jógy liší od ostatních přístupů. A právě díky ní dosahují cvičící v krátké době tak skvělých výsledků a účinků.

Další informace

Studio:Místo bude upřesněno
Instruktoři:
1 190 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám