Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga vnitřní přeměny – Víkend v Českém Krumlově s Barborou Hu

06.05. - 08.05.2016

Staří indičtí alchymisté znali něco, co nazývali paras pathar  neboli kámen mudrců. Jednalo se o tajemstvím opředené cosi, disponující schopností klíčové transformace. Jejich zájmem však nebylo přeměnit fyzické olovo ve třpytivé zlato, nýbrž “život v nepravém já” do “života ve středu sebe sama – seberealizaci”. Podstata tohoto velkého mystéria však není ukryta v tajemných kódech posvátných textů, ale v člověku samotném,

Na připravovaném víkendovém soustředění v krásných kulisách alchymistického Krumlova, se potkáme s praxí vnitřní přeměny tak, jak to umožňuje jóga. Budeme si povídat o tradičních tématech, přenesitelných do dnešní doby, projdeme sebezkušenostní praxí ásan, krijí, pránájamy, muder, manter a meditace, abychom se dostali blíže ke svým vlastním zdrojům, a dokázali transformovat to, co je pro nás cenné.

Lektorka vychází zejména z praxe tantrické hatha jógy a technik dynamických meditací, ale i praxe aktivní imaginace a volných asociací.

Jógová praxe se bude odehrávat v krásném prostoru zahradního domku “Kouzelné bylinky“ s výhledem na historické centrum Českého Krumlova. V zahradě kolem bude možné pobývat, meditovat, odpočívat, malovat nebo si číst, a také si vařit si čaje z místních bylin. Je zde též malá přírodní apothéka.

Program zahrnuje 4 dvouhodinové lekce seminární formou (teorie, praxe ásan, krijí, pránájamy, muder, manter meditace) + krátký tištěný souhrn k teoretické části každé lekce.

 

Další informace

Studio:Kouzelné bylinky
Instruktoři:
Podmínky rezervace:REZERVACE: emailem na: bb@bindu-yoga.cz + zaslání 50 % zálohy na číslo účtu: 2107703573 / 2700 (do poznámky “příjmení_krumlov”). Při zrušení rezervace do 20.4. vracíme 50 % částky, posléze je platba nevratná. Převod uhrazené zálohy na jiného účastníka je možný po vzájemné dohodě
Poznámka k ceně:cena zahrnuje pouze jógový program, ubytování a stravu si každý obstarává na vlastní pěst
2 200 
Zpět na vyhledávání

Program:

pátek 17:00-19:00: Filosofie jógy tady a teď,  praxe bdělosti v chrámu těla

(Lekce v úvodu představí několik vybraných témat z ranku jógové filosofie, které mohou pomoci ke spokojenějšímu žití v kontextu dnešní doby. Praxe se zaměří na probuzení všímavosti v těle a jeho životnosti.)

sobota 10:00-12:00: Slunce a Luna – dynamika a řád, cit a přijetí

(Lekce v úvodu pojedná téma polarit v jógové optice a skrze prizma hlubinné psychologie. Praxe bude zaměřena na navázání tvůrčího dialogu mezi mužským a ženským aspektem těla i psýchy.)

sobota: 16:00-18:00: Psychologie jógy – smysly, mysl, emoce a cesta za jejich hranice

(Vědomí není produktem mysli, ale esencí, která mysli oživuje. Jak učinit ze své mysli dobrého přítele a pomocníka? Proč je bláhové s myslí bojovat, a proč umí být mysl špatným pánem? Meditační praxe osvobozující od strachů a překážek, které jsme si vytvořili, nebo kterým jsme přivykli.)

neděle 9:00 – 11:00: Panča mahábhúta – jóga jako alchymie

(Lekce v úvodu pojedná téma jemných živelných substancí na pozadí hrubých struktur našeho těla a projevů mysli. Téma pěti prvků (panča mahábhúta), jejich podmíněností a potenciálu. Praktická část se zaměří na experimentální praxi vybraných sebezkušenostních technik a vedenou imaginaci.)

 Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám