Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga v těhotenství a po porodu

03.11.2018So 10:00 - 17:30

Jóga v těhotenství
Jóga je zcela bezpochyby nejvhodnější formou cvičení v době těhotenství a to z mnoha důvodu. Především se jedná o VĚDOMOU práci s tělem a dechem probouzející jemnou somatickou citlivost, zlepšuje pozornost a učí nás sebe- respektu a zároveň vyšší adaptabilitě na přicházející změny a výzvy.
V těhotenství však tělo ženy prochází dramatickými změnami a praxi jógy je vhodné těmto změnám uzpůsobit tak, aby ženě byla dobrým průvodcem tímto krásným a zároveň náročným obdobím. Na semináři se dozvíte, jaké zásady respektovat v praxi jógy v jednotlivých obdobích těhotenství, jaké pozice jsou výhodné a proč a také (a možná především) jakých pozic se vyvarovat. Naučíte se využívat potenciálu svého dechu pro různé účely – uvolnění, předporodní přípravu a prodýchání kontrakcí. Závěr semináře bude věnován Vašim dotazům a námětům.
Seminář je částečně teoreticky ale také velmi prakticky a zážitkově koncipován.

Jóga po porodu
Doba poporodní je pro každou ženu obrovskou výzvou, jak po stránce tělesné, tak samozřejmě na úrovni emoční a psychické. Žena se ocitá ve zcela nové životní roli, vedle euforických a radostných chvil po boku svého děťátka často prožívá i momenty frustrace z náročných „zkoušek“, kterými každá žena-matka v počátcích prochází. Obecně lze konstatovat, že v době poporodní je veškerá pozornost soustředěna na dítě a potřeby ženy jsou zcela upozaděny. Neexistuje téměř žádná forma rutinní postnatální rehabilitace a není tedy s podivem, že téměř každá žena trpí bolestmi zad, nestabilitou pánve, karpálními tunely či řeší témata v kontextu pánevního dna atd.
Seminář provede budoucí či již novopečené maminky zásadami cvičení a praxe jógy po porodu. Soustředit se bude na témata související s posturálními změnami, ke kterým došlo v těhotenství (např. změny v pánevním dnu, diastáza recti, zhoršená nožní klenba, protrakce ramen) a které je vhodné v době poporodní začít vědomě a postupně kompenzovat vhodnou formou jógové terapie.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Jana Schneeweisová
Poznámka k ceně:Pouze jóga v těhotenství 900 Kč, pouze jóga po porodu 800 Kč
1 500 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám