Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga a Santosha – nejen jógínská spokojenost

05.11.2016So 10:00 - 12:45

Seminář jemné tantrické jógy a meditace pro každé tělo (a mysl) na téma spokojenost, neboli jak se říká v józe – santosha. Společně se podíváme a vyzkoušíme, co pomáhá jogínům najít své “interní shanti”. Seminář bude převážně praktický, těšit se tedy můžete na báječnou jemnou jógu, při které se budeme věnovat především naší vnitřní krajině

Cestou necestou, polem nepolem, v sluncem zalitých údolích i za podzimního deště kráčíme po své vlastní cestě. Možná je nám na té cestě průvodcem i jóga. Ta má dnes mnoho podob a fyzický aspekt i vnitřní prožitek bude pro každého možná trochu jiný. Vždyť jsme tak rozdílní a jedineční. Přesto ale existují určité milníky na této cestě, které jsou společné a dělají jógu jógou. Tradičně se díváme na 8 stupňů jógy – jakési  stupně na cestě k vrcholu pyramidy. Základní kameny této stezky jsou jámy a nijámy – jógové praktiky, které přesahují naši jógamatku a jsou s námi vždy a všude. V tomto semináři se podíváme na  santóšu – nejen jogínskou spokojenost, která je nezávislá na světovém dění.

Santosha pochází od slova Shanti – klid. Společně se podíváme a vyzkoušíme, co pomáhá jogínům najít své “interní shanti”. Seminář bude převážně praktický, těšit se tedy můžete na báječnou jemnou jógu, při které se budeme věnovat především naší vnitřní krajině a stoupání po stupních naší stezky. Začneme asánámi (jógovými pozicemi) a jejich praxí z pohledu tantrické jógy. Během prodloužených lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme jejich funkci nejen pro naše fyzické tělo, ale i pro proudění energie v něm a naše čakry, energetické orgány. Přidáme i pranajámu – jemnou práci s dechem a pránou a také meditaci. Závěrem úžasně zrelaxujeme všechna naše těla během dlouhé vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět blokády a osvobozuje naši mysl.

Pokud Vás zajímá téma spokojenost a jak na ni nejen z pohledu jógínského a k tomu si to vše zapracovat ještě do těla i energetického systému v prodloužené lekci tradiční tantrické hatha jógy, tak vás tento seminář potěší na těle i na duchu.

Seminář je určen všem zájemcům o jógu různých pokročilostí.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dagmar Volfová
450 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám