Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga a santóša – nejen jogínská spokojenost

13.06.2015So 10:00 - 13:30

Seminář s prodlouženou lekcí tradiční hatha jógy s energií čaker, ve kterém se zaměříme na téma, které mě vždy inspirovalo – náš “věčný pokus” o to být šťastný.

Před pár lety jsem v Praze na Karlově mostě narazila na obraz s Johnem Lennonem, na něm stálo: „Ve škole se mě zeptali, čím chci být, až budu velký. Odpověděl jsem, že šťastný. Učitelka mi řekla, že jsem nepochopil zadání. Tak jsem jí na to řekl, že ona nepochopila život.“

A někdy se možná sami sebe ptáme, co to vlastně je být šťastný?

Jógíny to zajímalo už od pradávna a proto santóšu (santosha), neboli spokojenost, zahrnuli i do 10 vybraných rad a životních doporučení/zásad prospěšného jednání, které se nazývají jámy a nijámy. Ty mohou inspirovat každého, neb zdaleka nejsou omezeny jen na asketické jógíny, ale vycházejí z nich i tantrické směry, a hlavně, jsou použitelné v běžném životě.

Pokud Vás zajímá téma spokojenost a jak na ni nejen z pohledu jógínského a k tomu si to vše zapracovat ještě do těla i energetického systému v prodloužené lekci tradiční tantrické hatha jógy, tak Vás tento seminář potěší na těle i na duchu.

Více o praxi: Tradiční hatha jóga vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami. Během asán (jógových pozic) a meditace se zaměříme na postupné probouzení čaker, našich energetických center, jejich harmonické rozvíjení a tím i rozvoj celého našeho systému. Podpoříme tak propojení fyzického těla s energií v něm, které pomáhá v rozvoji osobnosti, zpracování  emocí, umožňuje stabilitu mysli, schopnost koncentrace a relaxace.

Praxi doplňujeme souběžným vysvětlením zdravotních, energetických i spirituálních účinků asán či doplňkových cvičení a prohlubujeme hudební meditací a závěrečnou relaxací, kterou prohloubíme technikou Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli.

Seminář je určen všem zájemcům o jógu různých pokročilostí, vhodné i jako seznámení s jógou. Po dohodě lze absolvovat i v těhotenství (je nutno předem hlásit lektorce).

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dagmar Volfová
Poznámka k ceně:Cena: 500 Kč / studenti a mateřská: 450 Kč
500 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám