Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga, ostrov a moře (5. ročník)

11.08. - 18.08.2018So 17:00 - So 13:00

Slunce, voda, ryby, skály a laguny, východy a západy a klid.

Na nezapomenutelný pobyt vás zve Richard Vrdlovec.

Zvu vás odpočinout si od zmatku a shonu civilizace. Krásnější místo jsem v Chorvatsku neviděl: maličký ostrov na jihu Istrie, bývalý klášter a nyní přírodní kemp pod borovicemi 🌲, kam se místní chodí o víkendu koupat 🌊. Žádný tůristi, auťáky a tranzistoráky! 🙂 Slunce, voda, ryby, skály a laguny, východy a západy, klid. Toto vše tvoří ideální jógové ústraní u moře. 🕉

Čeká Vás:
7 dní ranní dynamická jóga a večerní jemné techniky (2x min. 1,5 hodiny)
7 dní celodenní stravování z nejkvalitnějších surovin (3 jídla, svačiny, pití)
7 dní zaplacený pobyt v kempu s příslušenstvím (ve vašem stanu)
plus organizační/průvodcovská asistence a středeční výlet do historického centra Puly (oběd není v ceně)

Program je rozumně vyvážený mezi jógou (ráno a večer) a relaxací v průběhu dne. Ráno klasické jógové cvičení ásán (cvičíme na vyvýšeném a odděleném místě u bývalého kostela) a večer technika, teorie, pránájáma, meditace, krije, jóga nidrá, atd. (buď opět u kostela, nebo při západu slunce u moře). Mezitím dostatek času pro plavání, hrátky a odpočinek. Lekce jsou vhodné pro začátečníky až středně pokročilé (viz níže).

Nenechte se mýlit. Pobyt ve stanu není nevýhoda, ale možnost octnout se opět plněji ve spojení s přírodou. Na ostrově jiné ubytování není (a je to dobře), účastníci a místní často také volí spánek pod hvězdami.


Ostrov je vyklidněný, téměř bez civilizace. Z jedné strany oblázková pláž, z druhé skály, ze třetí nízké skály ke koupání, ze čtvrté kombinace skal a pláže. Kromě přístavního mola se stánkem (chléb a dobíjení telefonů) jsou na něm jen jednoduché koupelny s pitnou vodou. Proto si s sebou bereme svoji kuchařku :), ale nejen proto. Jeho jídla budou to nejlepší, co se bude ten týden vařit na Istrii. K vaření samozřejmě využije i dobré místní ovoce a zeleninu. Ostrov je na dohled od kulturního města Puly s románskou architekturou (kam pojedeme ve středu na výlet, tento večer se nevaří večeře). Já sám na toto místo jezdím již více než 15 let a opět se těším. Ostrov je ideální pro bezstarostné uvolnění, kdy člověk začne vnímat přírodu, sebe a druhé bez různých turistických atrakcí a ruchů. Na ostrově je pouze malinká potápěčská škola (lze zkombinovat s programem). Nicméně jóga, slunce a moře vás dokonale naplní.

Na ranních lekcích se budeme věnovat naučení dobré techniky jógy. Vodítkem nám bude klasická škola aštanga vinjásy tzv. zkrácené série. Nové poznatky tak budete moci využít jak při vedených lekcích v jógovém studiu, tak při samostatném cvičení kdykoliv se vám zachce.

Čas po obědě na dece se často rozvine z otázek v diskuzi: nabídnu volitelně témata z jógové filosofie, zdraví a životního stylu.

Večery se hodí na prohloubení jógy v širším smyslu. Naučím vás různým dechovým technikám pránájámy, očistným technikám krijí, soustřeďování mysli v meditaci, uvolnění v jógovém spánku. Navržený program se mírně přizpůsobí vašemu zájmu.


Ostrov znám jako své boty, protože je místo skvělý, byl jsem tam nejméně dvacetkrát. Snad nejlépe o atmosféře vypoví spontánní odpovědi zaznamenané na konci loňského pobytu:

„Richarde, musím ti říct, jak jsem četla ten facebook, tak jsem si myslela, že to jsou marketingový kecy. Ale je to … pravda.“ „Cos myslela konkrétně?“ „No ten ráj na zemi, perfektní jídlo, atd.“ Jana z Prahy
„…že jsi řekl, aby duši bylo v těle dobře. To si odvážím, jako hlavní motto. Protože tenhle pocit, když ho zažiju, tak si ho užívám a doufám, že ho budu, jestli ve cvičení vydržím, zažívat častějš.“ Jana z Moravy
„Jak jsi se ptal na začátku na ty očekávání. Tak mně se splnily, ale hlavně to předčilo mnohonásobně.“ Petra
„Já bych použil frázi z Červenýho trpaslíka: Lepší než život. Jsem úplně, fakt úplně boží to bylo, silnej, silnej, nakoplej, svěží, čistej.“ Michal
„Jo jako dobrá akce, skvělej nápad, skvělý místo, všechno. Fakt, jak to tam bylo napsaný, jak to tak jako znělo krásně, tak to tak je. A ještě líp, ještě lepší. To je opravdu neuvěřitelný. Já jsem fakt za to hrozně ráda., že jsem jela.“ Petra
Byla to pro me opravdu oddychova dovolena, primo na miru a cviceni na sobe pozoruju , jak prospiva telu i duchu😊! Jana R.


Jógový program na místě začíná vítáním 🙂 v sobotu večer a končí loučením 🙁 v sobotu po obědě. Kuchyně je zajištěna od neděle do soboty (snídaně, oběd, večeře, nápoje a svačiny), takže se nebudete muset o nic starat, nechcete-li. Na sobotu před a neděli po zajištěném programu počítejte s jedním dnem na dopravu. Někdo také volí jet přes noc či výletním způsobem rozdělí cestu na dva dny. Podrobné instrukce k dopravě i potřebném vybavení dostanete v časovém předstihu.

Cena neobsahuje individuální dopravu do místa konání. Bude však možné nabídnout/poptat spolujízdu mezi ostatními účastníky. Do Puly jezdí i autobus z Prahy a Brna. V obou případech vychází cesta na 2-2500 Kč za osobu. Auto zaparkujete zdarma u přístavu, autobus vás tam doveze. ZDE naleznete přívoz a za 10 kun (35 Kč) dojedete na ostrov, který za 5 minut pěšky přejdete do našeho tábora, přibližně ZDE. Stan potřebujete vlastní; pokud ho nemáte, dejte nám v přihlášce vědět a zajistíme vám vypůjčení.

REZERVACE / PLATBA & STORNO / PRÁVNÍ PODMÍNKY
Místo Vám garantujeme po zaplacení pobytu. Zaplacený pobyt je možné stornovat nejméně 30 dní před konáním, výměna osob je možná kdykoliv. Pobyt se koná při minimálním počtu 8 účastníků.

Další informace

Studio:Yoga Karlín (0)
Instruktoři:
  • Richard Vrdlovec
Podmínky rezervace:Rezervace přes https://yogakarlin.cz/nabidka/joga-ostrov-a-more-5-rocnik/


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám