Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga a meditace v Nepálu

10.09. - 23.09.2016So 8:00 - Pá 16:00

1 den:  PRAHA – DUBAJ – KATHMANDU

Odlet z Prahy, přestup v Dubaji.

2 den:  KATHMANDU

Přílet Kathmandu, před přistáním při dobré viditelnosti na levé straně vrcholky Himalájí  a Anapurny, průměrné teploty září den 27°C, noc 17°C. Z letiště 30 min. transfer do hotelu. Ubytování.

3 den:  KATHMANDU – PASHUPATINATH – SWAYAMBHUNATH 

Ranní jóga v zahradě, snídaně v 8:00 hod. odjezd 20 min. k chrámu Pashupatinath (UNESCO), místo nejdůležitějších Hinduistických poutí a rituálního spalování lidských ostatků na Bagmati River, zvané ,,malé Varanasí“, buddhistická stůpa Boudhanath (UNESCO) v tibetské čtvrti z 5. století, návštěva manufaktury ThuhitaHeaven, kde se vyrábí Thangky pro Dalajlámu a místní kláštery, krátká přednáška o funkci mandal. Typická tibetská vegetariánská specialita taštičky momos (7 USD) na střeše s majestátním výhledem na stůpu. Dále Swayambhunath (UNESCO) ,,opičí chrám,, v 17:00 hod. návštěva Thamel, beseda o čakrách, sound and herbal theraphy, singing bowls (Tibetské mísy)  v místním centru, meditace, návrat do hotelu.

4 den:   KATHMANDU – DAKŠINKÁLÍ

Ranní jóga v zahradě, snídaně, transfer (40 min) do Dakšinkálí, neturistické místo na posvátném soutoku dvou řek, proslulé obětiště zasvěcené bohyni Kálí. Poté ubytování v centru tibetského buddhismu (gompa) Neydo Monastery Resort (3*)  v horách nad kathmandským údolím,17:00 – 18:00 hod.  jóga, možnost zúčastnit se bohoslužby mnichů tibetského buddhismu, vegetariánská večeře.

5 den: –  6 den :  NEYDO 

Ranní jóga, snídaně, možnost zúčastnit se bohoslužby mnichů tibetského buddhismu, možnost soft trekking SheshNarayan, skupina tichých jezírek, Narajánův chrám, vegetariánská večeře.

7 den: KATHMANDU – POKHARA

Ranní jóga, snídaně, transfer klimatizovaným autobusem Pokhara (195 km/ 6 1/2 hod.) po cestě zastávky na atraktivních místech (horská údolí, rýžová pole, divoké řeky). Pokhara na břehu jezera Phewa v mírném tropickém pásu, 850 m.n.m., oblíbené pro svoji klidnou atmosféru a krásnou okolní přírodu a výhledy na 18 km vzdálené zasněžené vrcholky horských hřbetů Anapuren.. Ubytování v hotelu 3*plus. Možnost Ayurvedských masáží, případně detox program, jóga. Večer procházka v okolí jezera Phewa, množství restaurací, levných nákupů, návrat do hotelu.

8 den: POKHARA – TIRKHEDHUNGA

Ranní jóga, snídaně, v 8:00hod. Trekking z Pokhary do  Tirkhedhunga (1 577 m.n.m.). Cestou procházíte mnoho malých vesnic a osad, ubytování v  Tea House.

9 den: TIRKHEDHUNGA – GHOREPANI

Po snídaní trekking do Ghorepani  (2 675 m.n.m.) Cesta přes magarské  vesnice, možnost vidět  volně žijící živočichy, jako jsou opice a různé druhy ptáků. Ubytování v  Tea House.  10 den: GHOREPANI – TADAPANI Po snídani se vydáte na Poon Hill (3 232 m.n.m) a následně do Tadapani (2 675 m.n.m.). Po cestě se můžete vidět vodopády, skály, divoká zvířata a ptáky. Tadapani je malá vesnice, uprostřed krásných lesů, které vám poskytuje nádherný výhled na Annapurna jih, Hiunchuli, Fishtail a Annapurna II a další. Ubytování v  Tea House.

11 den. TADAPANI – GHANDRUK

Po snídaní, trekking do Ghandruku (1 982 m.n.m). Během cestu můžete obdivovat vrcholky  Annapurna South,  Huinchuli nebo Machhapuchhare Ubytování v  Tea House.

12 den: GHANDRUK- NAYAPAL – POKHARA

Po snídaní trekking do Nayapalu (1 020 m.n.m.), následně transfer do Pokhary, ubytování v hotelu.

13 den: POKHRARA – KATMANDU 

Ranní jóga, snídaně, transfer klimatizovaným autobusem do Kathmandu (195 km / 6 1/2 hod.), po cestě  krátké zastávky na zajímavých místech, domorodé vesnice, místní kultura, horská údolí, divoké řeky, terasovitá rýžová pole. Příjezd Kathmandu, k dispozici pokoj v hotelu na sprchu a převlečení, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

14 den:  DUBAJ – PRAHA

Přílet do Prahy.

 

V ceně je zahrnuto:

 letecká doprava FLY DUBAJ: Praha – Dubaj –Katmandu a zpět

 transfery z/na letiště

 ubytování na 11 nocí se snídaní v Kathmandu a Pokhaře, jinak plná penze

 vstupy do památek UNESCO

 služby Sherpy a portýra (1 portýr na 2 osoby, 1 portýr max 22 kg

 anglicky mluvící průvodce

V ceně není zahrnuto: 

 pojištění léčebných výloh – nabízíme ERV za 780,– Kč / osoba

 vízum do Nepálu 25 USD/osoba (platí se po příletu)   Zájezd pořádá Siam Travel International, s.r.o., Myslíkova 12, Praha 2, 120 00

Další informace

Instruktoři:
49 980 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám