Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

JÓGA A CVIČENÍ V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

24.02.2018So 9:00 - 12:30

Pro těhotné ženy, čerstvé maminky, lektorky, ale i pro ty z vás, které miminko teprve plánujete, je určen programově nabitý seminář, zaměřený na jógu a cvičení v těhotenství i po porodu.

V první části semináře se dozvíte, co je v těhotenské józe žádoucí a čeho se vyvarovat, probereme typické těhotenské potíže a možnosti jejich prevence či nápravy. Zacvičíme si ukázkovou lekci gravidjógy, jejíž součástí jsou i základní úlevové pozice a způsoby dýchání během první doby porodní.
Druhá část bude věnovaná poporodnímu cvičení, především správnému cvičení břicha a pánevního dna, které pomáhá např. při nápravě diastázy břišních svalů, bolestech zad atd. Věnovat se budeme speciálně maminkám, které nosí miminko v šátku či nosítku a vyzkoušíme si sestavu, která kompenzuje typické držení těla ženy při nošení.

Seminář povede Eva Hrdličková, lektorka jógy a dvojnásobná maminka. Józe se intenzivně věnovala během obou těhotenství až do posledních dnů, což jí pomohlo cítit se plná energie, udržet si dobrou kondici a připravit se na porod. Během své praxe postupně vyvinula svůj systém jógy pro těhotné i po porodu a předloží vám svou osobní zkušenost s jógou jak během těhotenství, tak s návratem těla po obou typech porodů – téměř přirozeném i operativním.

PROGRAM:

8:30 – 9:00 prezence
9:00 – 9:30 na co se v gravidjóze zaměřit, čeho se vyvarovat
9:30 – 10:30 UKÁZKOVÁ LEKCE GRAVIDJÓGY
10:30 – 10:40 přestávka
10:40 – 11:00 typické těhot. potíže – pomoc a prevence
11:00 – 11:30 cvičení po porodu – principy cvičení, správné zapojení břišních svalů a pánevního dna, test břišního rozestupu, návod na postupné cvičení po normálním i operativním porodu
11:30 – 12:15 UKÁZKA LEKCE POPORODNÍHO CVIČENÍ + sestava cviků vhodná pro maminky, které často nosí (v šátku atd.)
12.15 – 12.30 jak se těšit na porod, porodní plán atd.


MÍSTO: Písečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice (možnost cvičení na podložce na vinylové podlaze či v písečné části na svém ručníku/dece)
S SEBOU: pohodlné oblečení, v případě cvičení v písku velký ručník či deku; deku na přikrytí na závěrečnou relaxaci
MIMINKA MOŽNO VZÍT S SEBOU (připraveno hrací zázemí)

K DISPOZICI PRO KAŽDÉHO: podložky na jógu, meditační polštáře

          

Další informace

Studio:JÓGA EVA
Instruktoři:
  • Eva Hrdličková
Podmínky rezervace:Rezervace přes formulář: http://www.jogaeva.cz/Prihlaska-na-seminar-24-2-2018.html


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám