Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga Anatomie se Stu Girling

26.08. - 27.08.2017So 10:00 - Ne 17:00

Na konci srpna do Čech poprvé zavítá Stu Girling, známý především svými stránkami loveyogaanatomy.com. Stu je body worker a učitel anatomie, známý po celém světě, specializující se na léčení praktikantů jógy, jejich zranění a odstraňování negativních pohybových návyků. Stu praktikuje ashtangu 15 let a vyučuje Anatomii a Fyziologii na mezinárodních učitelských tréninzích. Myšlenka založení jeho stránek loveyogaanatomy.com vznikla z nedostatku informací a článků na téma jógové anatomie a ashtangy a jejich seskupením na jednu webovou platformu.

Stu bude v Praze učit dvoudenní sérii workshopů, ve kterých se zaměří na téma vytvoření rovnováhy pomocí práce s tělem. Podívá se na častá omezení, která praktikanti v praxi mají, a to především v záklonech, práci s kyčlemi, rotacích a ramenou. Také se bude soustředit na základní principy správného postavení těla.

Tento workshop je výbornou příležitostí pro všechny praktikanty a učitele jógy, jak oprášit své znalosti anatomie a fyziologie, nasbírat nové vědomosti a naučit se předcházet zraněním. Workshop je určen všem úrovním praktikantů.

Stu je výborný učitel, který je otevřený otázkám, umí probíranou látku vysvětlit i laikovy a hlavně dokáže o anatomii přednášet interaktivním a poutavým způsobem. Workshopy praktickým způsobem spojují teorii anatomie s praktickou částí ásany.

Předchozí znalost anatomie není nutná.
Výuka bude probíhat v max. skupince 20 studentů, aby byla zajištěna kvalita a intenzita výuky.

Workshop je vedený v angličtině bez českého překladu.

Datum: 26-27. srpna 2017

Cena: 5.600 Kč (€200)

Místo: Shala Prague, Trojanova 18, Praha 2

Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz. Místo budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na číslo účtu 319015001/5500. Pro údaje k mezinárodní bankovní transakci nám zašlete email.

Další informace

Instruktoři:
  • Stu Girling
Podmínky rezervace:Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz. Místo budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na číslo účtu 319015001/5500. Pro údaje k mezinárodní bankovní transakci nám zašlete email.
Poznámka k ceně:cena je za sérii čtyř tříhodinových workshopů
5 600 
Zpět na vyhledávání

Sobota dopoledne 26/8

KYČLE

Prozkoumáme stavbu kyčelního kloubu a jak se u každého z nás může odlišovat. Dále se podíváme na svaly související s tímto kloubem a jakým způsobem ovlivňují pohyb v určitých směrech. Rozvedením tohoto tématu skrze praktickou část, v níž se podíváme na související ásanové pozice jako předklony nebo kyčelní rotace.

Sobota odpoledne 26/8

RAMENA:

Zde se zaměříme na ramenní kloub, problémy související s hybností ramene a jakým způsobem přispívají k potenciálním úrazům. Diskuse a praktická implementace ásanových pozic souvisejících s touto oblastí, jako balancování na rukou, downward dog (stříška), chaturanga, spojení rukou za zády a podobně.

Neděle dopoledne 27/8

PÁTEŘ & SI (sakroiliakální) KLOUB:

Pochopením stavby páteře a k ní patřících svalů lépe pochopíme rozsah pohyblivosti a typ pohybů, které s touto částí těla souvisejí. Stejně tak se zaměříme na typy zranění a jak jim předcházet. Z pohledu ásany se podíváme na záklony, rotace a důležitost integrace kyčlí a ramen při pohybech s páteří.

Neděle odpoledne 27/8

FASCIE & BIOTENSEGRITA:

V poslední době je hodně zájmu o nově se objevujícíc informace v oblasti fascie a jakým způsobem ovlivňuje praxi jógy. V tomto workshopu se podíváme co fascie je, jakou má úlohu a jakým způsobem můžeme využít její znalost. Také se zaměříme na biotensegritu, neboli jakým způsobem je v těle rozprostřena váha, pohyb a integrace kloubů, svalů a fascie.

 Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám