Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga a ajurvéda: očistné techniky a výživa pro harmonii těla, mysli a emocí

16.04.2016So 10:00 - 17:30

Seminář na kterém se zaměříme na praktické metody čištění a harmonizace našeho systému, které vycházejí z prastaré tradiční indické medicíny – ajurvédy. Vysvětlíme si základní principy ajurvédy a v semináři propojíme i s prodlouženou lekcí tradiční hatha jógy s asánami (jógovými pozicemi) a technikami zaměřenými také na toto očistné a harmonizační téma.

Proč se zrovna “jógově-ajurvédsky” čistit ?

Představte si, že chcete řídit auto, ale máte zablácené čelní sklo. Jak snadné bude navigovat se do cíle? Je lepší čekat, že třeba zaprší, nebo ho prostě omýt? A tak funguje i náš systém. Naše interní navigace může někdy váznout neboť ty signály, které dostáváme, bývají zeslabené nebo pozměněné právě zabláceným průhledem. Někdy prostě potřebujeme trochu vyčistit, a to na různých úrovních: fyzické, energetické, emoční i mentální.

Jóga a ajurvéda se vyvíjely vedle sebe po tisíce let v Indii a úzce spolu souvisí. Obě tradice jsou komplexní, jdou do hloubky a považují za přirozený a zdravý stav systému rovnováhu. Z té se však často z nejrůznějších důvodů vychylujeme – ať už životním stylem, stravou nebo způsobem myšlení. Na rozdíl od západního pohledu na výživu s globálními tabulkovými doporučeními, ajurvéda pracuje s různými typologiemi a tím, že ne vše je vhodné pro všechny (např. raw strava). Faktem také je, že to, co jíme, ovlivňuje naši mysl a emoce. Někdy stačí drobná úprava jídelníčku a trocha vědomé praxe jógy a doplňkových technik z jógy a ajurvédy a tělu tak můžeme pomoci zpět k přirozené rovnováze, zdraví a lehkosti bytí.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro jógíny tělem i duší. Lze se zúčastnit celý den i půlden.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dagmar Volfová
Poznámka k ceně:Jeden blok 550 Kč (450 Kč pro studující, rodiče na rodičovské a senoiry) oba bloky: 900 (800 Kč pro studující, rodiče na rodičovské a senoiry)
900 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám