Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Joan Isbell v Praze – Ashtanga jóga – Mysore styl

29.06. - 31.08.2016St 7:00 - St 8:30
Joan Isbell je autorizovanou učitelkou ashtangy a přímou žákyní Patthabi Joise (Gurujiho) a Sharatha Joise. Joan praktikuje ashtangu od roku 1998 a pravidelně jezdí do Mysore v Indii studovat přímo u zdroje. V Praze bude učit denní mysore program a večerní lekce v SHALE, během července a srpna.
Kromě výuky ásanové praxe bude Joan učit chanting (přednášení védických textů), indickou tradiční hudbu Raga a Kirtan.
Joan mimo jiné již 25 let dělá masáže a v posledních letech se zaměřuje na Tibetskou kraniální techniku.

Mysore styl je tradiční způsob jakým Ashtangu jógu vyučoval Sri K. Patthabi Jois, díky kterému se rozšířila po celém světě. Mysore je město v jižní Indii, kde Patthabi Jois žil a kde založil KPJAYI institut, který nyní vede jeho vnuk Sharath Jois.

Učitel v těchto hodinách nepředcvičuje, což mu dává možnost věnovat se více studentům, opravovat je a dostávat je do jednotlivých pozic (adjustments). Studenti cvičí svým tempem až po svojí poslední pozici. Série cviků se učí pozice po pozici, podle schopností jednotlivých studentů. Novou pozici dostanete ve chvíli, kdy jste na ni fyzicky a mentálně připraveni.

Mysore styl se obvykle cvičí ráno, kdy je naše mysl nejlépe připravena na jógu. Tento styl výuky je vyjímečný a velice účinný. V místnosti je naprosté ticho přerušované pouze Ujjayi dýcháním a občasnými instrukcemi učitele. Mysore lekce mají kvalitu soukromých hodin, kde má učitel čas na osobní přístup ke každému studentovi. Tento systém je mimo jiné vhodný pro žáky s chronickými zraněními nebo zdravotními obtížemi, protože se nemusí následovat tempo vedené hodiny a učitel má čas každému ukázat upravené cviky, vhodné právě pro ně. Lekce jsou určeny pro všechny úrovně pokročilosti včetně těch, kteří se s jógou chtějí seznámit poprvé.

Do lekce můžete přijít v jakýkoliv čas (pro vymezenou lekci), tak abyste si stihli odcvičit svojí praxi. Před ranní Mysore lekcí nejezte. Během cvičení se nepije.

Mysore lekce probíhají každé ráno po – pá od 7 – 8:30 a so 8 -9:30 hod.

Večerní mysore: pravidelné středy od 17:30 – 19 hod.

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
  • Joan Isbell
Poznámka k ceně:Měsíční permanentka 2000,- Kč (neomezený vstup na ranní mysore). Týdenní permanentka 800,- Kč na ranní mysore. 2000,- Kč/10 odpoledních lekcí.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám