Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jin jóga, objevování vnitřního klidu a uvolňování těla

11.02.2018Ne 10:00 - 13:00

Na workshopu budeme pomalu a v klidu objevovat několik jinových pozic starých i nových a lehce jimi proplouvat. Můžeme se těšit na jemnou praxi, kde budeme kromě pozic samotných slyšet svůj dech a vnímat, jak na nás delší výdrže působí. Workshop bude provázen lehkým povídáním o jin józe samotné, vnímáním vlivu praxe na náš dech, vnitřní orgány a celkové zdraví. Osvěžením se stane lehká jangová praxe v závěru a možnost spočinutí v krásných pozicích v tichu, které léčí.

Kromě jógového plynutí ochutnáme kapku meditace a na závěr pozici blaženosti. Workshop je určen pro všechny, kdo mají chuť přijít a poznat jin jógu, či se protáhnout a uvolnit v pozicích s jistou jinovou zkušeností. Všichni jsou vítáni.

Jin jóga představuje protipól dynamické, jangové jógy. Jin jóga se praktikuje v  pomalém tempu a charakteristické jsou pro ní delší výdrže v pozicích (3-5 minut). Dlouhé výdrže umožňují působení na úrovni pojivové tkáně a vedou k hlubokému uvolnění organismu.

​Jin jóga blahodárně působí na flexibilitu kloubů, protahuje, uvolňuje přebytečné napětí v těle, zklidňuje mysl, učí nás správnému dechu, vyrovnává v nás energie, které jsou součástí jinové a jangové stránky našeho bytí. Jin jóga také posiluje imunitu, podporuje energii v těle a je osvěžující a zdravá především pro oblast kyčlí, bederní páteře, kolen, ramenních kloubů a napomáhá celkově vyšší flexibilitě páteře. Vzhledem k dlouhým výdržím je výborným předstupněm pro meditace, které jsou pro naše tělo a mysl důležité a velmi osvěžující, i v podobě samotného 3-5minutového jinového cviku.

Jin jóga se zaměřuje na  určité oblasti středu těla, to znamená kosti, pojivovou tkáň, především nad pupkem a pod koleny. Delší výdrž nám umožní v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v těch částech těla, na které chceme působit a tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Eva Horynová


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám