Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jin jóga a let draka

02.04.2016So 10:00 - 12:30

Čínští mudrcové věřili, že když vdechneme život a energii našemu „spirituálnímu drakovi“, neboli našemu vyššímu já, vytvoříme změnu, která vdechne život a energii do všeho, dovolujíc nám ujíždět na drakově rostoucí síle až k zenitu nekonečných možností…

 Jin a jang jsou dvě navzájem se doplňující kvality, přítomné v různých poměrech jak v nás, tak i ve všem kolem nás. Tento taoistický koncept lze pozorovat univerzálně, tedy i v našem přístupu ke světu, k našim denním aktivitám, k józe… Prostřednictvím jangového přístupu k józe aktivizujeme svou mysl i tělo, povzbuzujeme krevní oběh, posilujeme svaly, dáváme svému tělu formu. V jinovém přístupu naopak svému tělu dovolíme „roztát“ v déle držených pozicích, které působí zejména na pojivové tkáně našeho těla, ladíme se na naši intuici v nalézání finální podoby ásány, necháváme gravitaci a čas, aby nám pomohli prohloubit pozici, a máme dostatek prostoru stát se pozorovateli všeho, co se v nás odehrává na fyzické, mentální i emoční úrovni.

 Během workshopu se seznámíme se sekvencí „Let draka“, která je v tradici Paula Grilleyho, jednoho ze zakladatelů jin jógy, výbornou jangovou předehrou pro maximální využití potenciálu následných jin jógových pozic. Společně projdeme cestu, při které budeme postupovat od energizující dračí sekvence, prohřívající organismus a aktivujících naši vitální sílu ke klidným, meditativním a intuitivním jinovým ásanám, jež budou završeny jemnou harmonizující pránajamou a závěrečnou vedenou hlubokou relaxací.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Šárka Soudková
400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám