Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jemná hathajoga pro těhotné

19.04.2015Ne 10:00 - 11:00

Jemná hathajoga pro 2. a 3. trimestr těhotenství

Jóga pro těhotné má blahodárné účinky na fyzické i psychické zdraví nastávající matky a tím pádem i děťátka.  Cvičení jógy v těhotenství pomáhá předejít bolestem zad nebo je zmírňuje, harmonizuje činnost jednotlivých orgánů, citlivě pracuje se svaly pánevního dna, odstraňuje otoky rukou a nohou a mnohé další.  Je t aké výbornou metodou, jak se po porodu zpět navrátit k pevné a pružné postavě, v neposlední řadě vytváří prostor pro rozvoj uvědomování sebe samé a prohlubuje kontakt s miminkem.

Citlivým opakováním se tělo učí znovu nalézt svou celistvost. Skrze instrukce lektora jste neustále vedeni k prociťování těla a tudíž není prostor řešit ve své mysli cokoli rušivého, co nás běžně zaměstnává. Celkový přístup v jemné hathajóze pro těhotné a nejen pro ně je prováděn bez násilí, s respektem ke svému momentálnímu stav u. Snažíme se naopak rozvinout vnímání jemných signálů našeho těla, snažíme se získat více energie a zklidňovat mysl.

Pozor doporučení: Pokud nemá žena předchozí zkušenosti s pravidelnou jógovou praxí, doporučujeme začít se cvičením těhotenské jógy od dokončeného prvního trimestru těhotenství. Pokud je nastávající matka i děťátko v pořádku, cvičit je možno až do porodu. Těhotenskou jógu je možné se souhlasem lékaře cvičit i pokud če káte dvojčata. Cvičení jógy v těhotenství je blahodárné, přesto doporučujeme konzultovat s Vaším gynekologem či gynekoložkou, zda je pro vás vhodné.

Cvičení má mnoho pozitivních účinků, slouží k protažení a uvolnění. Posiluje svalstvo. Snižuje stres a ulevuje od bolesti zad.

Kurz vede zkušená lektorka Zuzana Jetenská, dlouhodbě pracuje  s těhulkami. Účastnila se i kurzů jógy v Indii.

Další informace

Studio:Studio Aristo (10)
Instruktoři:
  • Zuzka Jetenská
Podmínky rezervace:Kurz je potřeba objednat nejdéle 2 dny předem.
Poznámka k akci:Minimální počet účastníků 3


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám