Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Intenzivní kurz jógy – mírně pokročilí

14.11. - 16.11.2018St 20:00 - Pá 21:15

Kurz volně navazuje na „Intenzivní kurz jógy – začátečníci“ a je postaven na prohloubení a zdokonalení „self-practice“ tedy vlastní praxe jógy po vzoru indických škol.

Čeká vás 5 týdnů výuky obsažené v deseti lekcích, kdy se každý sám za sebe bude moci vydat vlastní individuální cestou jógy. Tento kurz je postaven na Mysore lekcích, kdy si každý student zvolí vlastní úroveň praktikování, přičemž lektor Vám bude nápomocen, jak v pozicích na fyzické rovině, tak na rozpouštění jednotlivých blokád v rovině psychické.

V rámci kurzu si prakticky zažijete vše potřebné k tomu, abyste byli schopni samostatně praktikovat mimo skupinové lekce. Zvládli se koncentrovat pouze sami na sebe, dokázali se naladit na svůj dech, našli si vlastní rytmus a způsob svého hlubokého pozorování.
Předpokladem pro tento kurz je, že zvládáte samostatně odcvičit (bez vedení lektora) Pozdravy slunci A, B, používáte dech udždžají a při své praxi zapojujete bandhy.
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé až pokročilé studenty.

Program
Ásany vestoje a kultivace středu těla
Rovnovážné pozice na pažích
Záklony
Rotace, předklony a pozice otevírající kyčle
Obrácené pozice

Každou lekci zahajujeme vždy pozdravem slunci 5x Súrja namaskár – A a 5x Súrja namaskár – B, a to v Mysore stylu.
Následně společně projdeme (ve středu) určitý blok ásan např. záklony. Tedy prvotní přípravu na ně, jak bezpečně přejít do/z pozice, následné rozvíjení těchto pozic a popis pro „self-practice“.

Následující lekci (v neděli) si každý student bude moci tuto praxi osvojovat zcela samostatně v úrovni na, kterou se momentálně bude cítit připraven. Na této lekci vedené opět v Mysore stylu, bude přítomen hlavní lektor a minimálně další jeden až dva lektoři asistenti, kteří budou studentům dopomáhat v pozicích, jedná se o takzvaný adjustment, který je běžný právě v indických školách.
Denní praxe je základem na cestě osmistupňové Pataňdžaliho stezky, celý program kurzu je proto sestaven tak, aby uceleným způsobem podporoval růst každého studenta zcela individuálně a nenuceně.
Kurz není vhodný pro kardiaky a po nedávných úrazech pohybového aparátu.

Další informace

Studio:Dům jógy Chodov (0)
Instruktoři:
  • Katka Prýmková
2 310 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám