Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Imunitní systém; Prosperita aneb Život jako dar

10.07. - 01.01.1970

Imunitní systém

Neděle 10. července od 10 do 13 hodin

Imunitní systém je obrana těla proti nemocem. Skládá se z brzlíku, mandlí, lymfatických uzlin, kostní dřeně, apendixu atd. Je to jemný mechanismus, který nesnáší stálý emoční a fyzický stres, který činnost imunitního systému blokuje. Oslabený imunitní systém nejenom že nás neochraňuje před nemocemi, ale také způsobuje, že jsme méně výkonní a tvůrčí, protože nám chybí energie k tomu, abchom žili svým plným potenciálem.

Kundalini jóga a meditace mají řadu technik, které pomáhají posílit imunitní systém mimo jiné následujícími způsoby:
– Krija (pohybové cvičení) zlepšuje funkci endokrinních a dalších žláz a orgánů, včetně brzlíku a srdce
– Krija zlepšuje krevní oběh a s ním vytváření a funkci bílých krvinek a krve všeobecně
– Meditace pomáhá zklidnit mysl a zbavit se stresu
– Klidná mysl vede k lepším vztahům a zbavuje nás izolovanosti, čímž se zbavujeme velké emoční zátěže
– Kundalini jóga, neboli jóga vědomí, v nás pomáhá probouzet náš kreativní a lidský potenciál a tím nám pomáhá žít plnější život
– Kundalini jóga a meditace pomáhají produkovat endorfiny, které nám dávají pocit radosti, což je jedna z nejúčinnějších metod, jak posílit imunitní systém

Prosperita aneb Život jako dar

Neděle 10. července od 14 do 17 hodin

Věčně nemáte peníze? Ať už se pustíte do čehokoli, nic se vám nedaří? Všechno vás stojí obrovské úsilí? Ztratili jste naději, že to někdy bude jinak? Ať už tomu věříte či ne, prosperita a blahobyt jsou lidskou přirozeností, a ne naopak.

V tomto kurzu se zaměříme na kriji a meditace, které pomáhají vystoupit z tohoto začarovaného kruhu neúspěchu a nedostatku a dostat se na cestu, která vede k úspěchu a naplnění, ať pro vás tato slova znamenají cokoliv.

Témata tohoto kurzu jsou:
– energie čtvrté čakry (srdce)
– jógická a dechová cvičení a meditace na zbavení se stresu, který nám brání vidět příležitosti
– techniky na otevření “třetího oka”, sídla naší intuice
– meditace na bohatství a intuitivní příležitosti
– koncept, který Yogi Bhajan, Mistr Kundalini jógy, nazval “žít ve vděčnosti”
koncept gurudakšiny

Yogi Bhajan

Mistr Kundaliní jógy, přijel do Spojených států v roce 1969 s jasným cílem: “Přišel jsem připravit učitele a ne sbírat žáky.” Přes 30 let cestoval po celém světě a vyučoval Kundaliní jógu, Jógu vědomí. V roce 1969 založil 3HO – organizaci Šťastný, zdravý a celistvý (Happy, Healthy, Holy) postavenou na jeho prvním principu, že “Být šťastný je naším přirozeným právem.” Prostřednictvím programu Učitel pro Věk Vodnáře Yogi Bhajan vycvičil tisíce učitelů Kundalini jógy s osvědčením od KRI. V roce 1994 vznikla Mezinárodní asociace učitelů Kundaliní jógy (IKYTA), která dale šíří tato neocenitelná učení díky společnému úsilí učitelů Kundaliní jógy na celém světě. Tento program je založený na komplexní vědě Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana.

Magda Matušková

“Na Kundaliní jógu a meditaci jsem narazila 2002 v Los Angeles. Dělám ji už 9 let a za tu dobu se stala nedílnou součástí každého mého dne. Pomohla mi hodně se změnit, a to zdaleka nejenom na postavě. Kundaliní jóga není zdaleka jenom cvičení pro dobrou kondici. Cvičení nás připraví na meditaci, která je základem znovuzískání kontroly nad naší myslí. Když si naše mysl dělá, co chce, náš život je chaos (a můj skutečně byl). Dnes díky KJ dobře spím, s chutí jím a místo dlouhých období depresí mám dlouhá období, kdy cítím obrovskou lásku k životu a vděčnost. Moje manželství se změnilo tak, že náš vztah cítím tak čerstvý, jakobychom se s manželem teprve poznali, ale zároveň je v něm hloubka lásky a důvěra mnohaletého vztahu. Už dlouho nelpím na zaměstnání a kariéře, které mě nebaví a které mě vysává, naopak našla jsem odvahu začít dělat to, co mě baví. Ale co je nejdůležitější – vím, kdo jsem a mám z toho radost. A taky jsem překonala strach zpívat před lidmi…”

Guru Sansar Kaur (Magda Matušková) je v současné době členkou Akademie Věku Vodnáře, která připravuje trenéry pro instruktory KJ. Je součástí trenérského týmu pro Výcvik učitelů v Los Angeles a v Praze. Prošla celou řadou přípravných kurzů jako Životní cykly a životní styly, Mysl a meditace, Autentické vztahy, Vědomá komunikace a Stres a vitalita. Studovala s řadou renomovaných učitelů, přímých studentů Yogi Bhajana. Specializuje se mj. na výuku jazyků v kombinaci s jógou a KJ a meditaci pro učitele, KJ pro vědomé mezilidské vztahy, intuici, mysl atd. V současné době učí v Los Angeles, Mexiku a České republice.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám