Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Hormonální Jógová Terapie pro diabetes dle Dinah Rodrigues

25.11. - 26.11.2017So 17:00 - Ne 15:00

Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní a celostní metoda užívaná k nastolení rovnováhy naší hormonální soustavy. Soustředíme se na stimulaci funkce žláz s vnitřní sekrecí a jejich produkci hormonů.

Technika byla vyvinuta brazilskou psycholožkou Dinah Rodriguez (věk 90 let), která využila svoji 30ti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučována a známa po celém světě.

Užívané metody zahrnují sérii asán, dechové techniky, vizualizace, joga nidra (jógový spánek), bandhy (tělesné zámky užívané v józe), mudry (polohy rukou užívané v józe) a tibetská vedení energie. Jelikož má stress negativní dopady na zdraví, je jedním z klíčových faktorů, který bychom měli odstranit. K tomuto účelu se budeme soustředit na anti-stresová cvičení. V dosahování výsledků je hormonální jógová terapie efektivnější a rychlejší než tradiční jóga.

Většina civilizačních onemocnění včetně diabetu, narušení fukce štítné žlázy a jiné jsou důsledkem hormonální nerovnováhy v těle. Hormonální jógová terapie pomáhá léčit existující a rozvíjející se onemocnění (DM 1 i DM 2). Je ale také prevencí nebo pomocí pro Vaše blízké, kteří onemocněním trpí.

Diabetes je onemocnění kdy slinivka břišní často neprodukuje dostatečné množství hormonu – inzulínu. Hormonální jóga pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci. Jelikož se ale jedná o celostní metodu, soustředíme se i na stimulaci ostatních žláz s vnitřní sekrecí.

Během semináře se naučíte sestavu hormonální jógy pro diabetiky. Každou pozici zvlášť důkladně projdeme a propojíme s dechem a vizualizací. Na konci semináře budete schopni sestavu sami cvičit doma.

Já a Hormonální jógová terapie

Jelikož mám sama diabetes, často jsem při praxi jógy přemýšlela a pátrala po pozicích speciálních na podporu funkce slinivky. Nacházela jsem jednotlivé cviky, které jsem praktikovala, stále to ale nebylo nic uceleného. Hledala jsem něco jiného, pro mě specifického, šitého na míru :).

Když jsem se doslechla o hormonální józe pro diabetes, úplně jsem se nadchla. Snažila jsem se přihlásit na seminář k certifikované lektorce, ale vždy bylo obsazeno nebo to z jiného důvodu nevyšlo. Poté co jsem se dozvěděla, že sama autorka sestavy Dinah Rodriguez má přijet do Prahy, jsem byla odhodlaná se semináře účastnit za každou cenu. A to i přes komplikace které mi absence v tehdejší práci způsobila. Bylo to vše dost na poslední chvíli a byl zázrak, že jsem se na seminář vůbec dostala. Dinah na mě (tak asi jako na všechny) nesmírně zapůsobila.

Její hormonální jógovou sestavu jsem praktikovala pravidelně doma. Mé glykémie se začaly vyrovnávat, psychicky i fyzicky jsem se cítila skvěle. Když jsem pak s praxí jedno období přestala, došlo ke zhoršení výsledků. Poté co jsem se přesvědčila o pozitivních účincích, jsem sestavu hormonální jógy pro diabetes začala vyučovat. Sestava mě tak pohltila, že jsem se rozhodla absolvovat i certifikaci hormonální jógy pro ženy. V současné době vyučuji obě sestavy (hyt pro diabetes a hyt pro ženy). U účastníků, kteří po absolvování semináře hormonální jógy doma pravidelně a pečlivě cvičí, dochází k výraznému zlepšení výsledků.

Další informace

Studio:Studio Hortenzie
Instruktoři:
  • Aylin Klaudie Akyolová

Datum konání: 25.11.17:00-21:00 a 26.11. 9:00-15:00Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám