Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

HLAVOU DOLŮ – STOJE A STOJKY (JÓGOVÁ DÍLNA)

02.06.2018So 11:00 - 15:00

Workshop obrácených pozic pro začátečníky a mírně pokročilé

Obrácené pozice jsou jedny z nejcennějších v józe.
Za běžného stavu je naše tělo v průběhu celého života vystaveno účinkům gravitační síly, která se projevuje s věkem povislou kůží na našem těle, svěšených ramenou, ohnuté páteři. Její účinky se nevyhnou ani vnitřním orgánům, které se prověšují v dutině břišní a tlačí tak na pánevní dno. Obrácené pozice spolu s cviky na posílení pánevního dna tak pomáhají udržet orgány v dutině břišní na svém místě. Zároveň obrácené polohy (tedy polohy, kde je spodní polovina těla výše než hlava) ulehčují srdci, které za normálních okolností musí čerpat krev zespodu nahoru proti směru gravitační síly, což ho velice namáhá. Důsledkem inverzních poloh je potom na fyzické úrovni lepší vyživování buněk, prevence či snižování tukových ložisek v cévách, křečových žIl a onemocnění srdce.
Tím, že gravitační síla působí v opačném směru, než jsme zvyklí, dojde k rychlejšímu odkrvení nohou a celkovému rozproudění krevního oběhu, prokrvení mozku. Zlepšuje se tak soustředění, cítíme se osvěženi.

Obrácené pozice nám také poskytují možnost podívat se nejen na hmotný svět, ale i na situace v našem životě a sami na sebe z jiného úhlu pohledu, při pravidelném praktikování tak mohou pomoci přinést zajímavé vhledy a zjištění v rámci naší jógové praxe.

To jsou všechno důvody, proč by měly být obrácené pozice pravidelně zařazovány do praxe jógy. Obrácených poloh je řada a všechny mají stejné účinky, liší se však náročností provedení.
Zaměříme se na STOJ NA RUKOU (Adho Mukha Vrkšásana), STOJ NA HLAVĚ (Salamba Širšásana), STOJ NA PŘEDLOKTÍ (Pincha Mayurásana).

Ukážeme si přípravné cviky, jak připravit klouby na tyto pozice, jak pozice bezpečně a stabilně vystavět od podlahy, jak je praktikovat v několika jednodušších variantách, než je zcela zvládneme. Zaměříme se na to, jak nastavit pozici kloubů, aby pro nás byly polohy co nejpohodlnější a abychom předešli zranění.

Workshop je vhodný pro začátečníky až středně pokročilé.
Doporučuje se nejíst 2-3 hodiny před workshopem. Workshop bude více nácvikový než zaměřený na dlouhé výdrže, mohou se tedy zúčastnit i ženy v období periody, pokud se cítí dobře.

Kontraindikace: Vysoký nitrooční tlak, těhotenství, období po operačních zákrocích na hlavě, záněty v obličeji, problémy páteří, aktuální bakteriální či virová infekce, těhotenství, šestinedělí, panická ataka, schizofrenie, mentální poruchy, extrémní hypo/hypertenze, hraniční poruchy, epilepsie.

Program:

11:00 – 12:30 Jógová praxe.

12:30 – 13:00 Pauza

13:00 – 13:45 Inverzní pozice. Teorie. Přípravné cviky. Praxe

 13:45 – 15:00 Stoj na rukou. Stoj na předloktí. Stoj na hlavě. (Stoj na ramenou, viparita karaní). Praxe.

Čas konání: 02.06.2018

Místo konání a rezervace přes webový systém studia: Karma Yoga

 

Další informace

Studio:Karma Yoga (5)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:REZERVACE NA WEBU STUDIA: https://clients.mindbodyonline.com/ASP/su1.asp?studioid=42639&tg=&vt=&lvl=&stype=&view=&trn=0&page=&catid=&prodid=&date=11%2f7%2f2017&classid=0&prodGroupId=&sSU=&optForwardingLink=&qParam=&justloggedin=&nLgIn=&pMode=0&loc=1
Poznámka k ceně:Cena: 650 Kč při platbě předem, 750 Kč na místě.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám