Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

HLAVOU DOLŮ – JÓGOVÁ DÍLNA OBRÁCENÝCH POZIC

16.09.2017So 11:00 - 13:00

Obrácené pozice jsou jedny z nejcennějších v józe.

Za běžného stavu je naše tělo v průběhu celého života vystaveno účinkům gravitační síly, která se projevuje s věkem povislou kůží na našem těle, svěšených ramenou, ohnuté páteři. Její účinky se nevyhnou ani vnitřním orgánům, které se prověšují v dutině břišní a tlačí tak na pánevní dno. Obrácené pozice spolu s cviky na posílení pánevního dna tak pomáhají udržet orgány v dutině břišní na svém místě. Zároveň obrácené polohy (tedy polohy, kde je spodní polovina těla výše než hlava) ulehčují srdci, které za normálních okolností musí čerpat krev zespodu nahoru proti směru gravitační síly, což ho velice namáhá. Důsledkem inverzních poloh je potom na fyzické úrovni lepší vyživování buněk, prevence či snižování tukových ložisek v cévách, křečových žIl a onemocnění srdce.

Tím, že gravitační síla působí v opačném směru, než jsme zvyklí, dojde k rychlejšímu odkrvení nohou a celkovému rozproudění krevního oběhu, prokrvení mozku. Zlepšuje se tak soustředění, cítíme se osvěženi.

Obrácené pozice nám také poskytují možnost podívat se nejen na hmotný svět, ale i na situace v našem životě a sami na sebe z jiného úhlu pohledu, při pravidelném praktikování tak mohou pomoci přinést zajímavé vhledy a zjištění v rámci naší jógové praxe.

To jsou všechno důvody, proč by měly být obrácené pozice pravidelně zařazovány do praxe jógy. Obrácených poloh je řada a všechny mají stejné účinky, liší se však náročností provedení.

Tentokrát se zaměříme na STOJ NA RUKOU (Adho Mukha Vrkšásana), STOJ NA HLAVĚ (Salamba Širšásana), STOJ NA PŘEDLOKTÍ (Pincha Mayurásana).

Ukážeme si přípravné cviky, jak připravit klouby na tyto pozice, jak pozice bezpečně a stabilně vystavět od podlahy, jak je praktikovat v několika jednodušších variantách, než je zcela zvládneme. Zaměříme se na to, jak nastavit pozici kloubů, aby pro nás byly polohy co nejpohodlnější a abychom předešli zranění.

 

Pro koho je workshop vhodný? A co od workshopu čekat?Jak řekla sama lektorka workshopu:

Neslibuji lidem, že je naučím všechny obrácené pozice a odejdou s nimi. Je to workshop pro mírně pokročilé studenty, kterí se u pozic hlavou dolů trošku zasekli nebo se potřebují posunout trošku dál v pocitu, jak se v nich cítit lépe. Odejdou s nástroji, jak se na pozice připravit, před nimi se protáhnout, aby nepřetížili např. určité svalové skupiny či klouby, odejdou s bezpečnými nástroji a tipy, jak se do různých variant pozic dostat a sami sebe v nich nastavit tak aby jim v nich bylo dobře, doporučení, jak na sobě dál pracovat. Není to workshop ani pro úplné začátečníky ani pro úplně pokročilé, je to workshop pro lidi, co zkouší, a potřebují slyšet konkrétní informace o tom, proč to nejde a jak se posunout dál

Doporučuje se nejíst 2-3 hodiny před workshopem. Workshop bude více nácvikový než zaměřený na dlouhé výdrže, mohou se tedy zúčastnit i ženy v období periody, pokud se cítí dobře.

Kontraindikace obrácených poloh: Vysoký nitrooční tlak, těhotenství, zvýšený krevní tlak, období po operačních zákrocích na hlavě, záněty v obličeji, problémy s krční páteří (stoj na hlavě).

Další informace

Instruktoři:
Podmínky rezervace:PLATBA A REZERVACE: Potvrďte svou účast zaplacením zálohy ve výšce 50% ceny na účet 86-6791380237/0100. Variabilní symbol: 2017017. Do poznámky uveďte CELÉ JMÉNO_HLAVOU_DOLU + rezervujte si místo v našem rezervačním systému. Zbytek ceny se doplácí v den začátku kurzu ve studiu. STORNO PODMÍNKY: Záloha ve výšce 50% je nevratná. Pokud se klient na zvolený kurz nemůže dostavit a řádně se včas neomluví (t.j. 14 dní dopředu před začátkem kurzu), je nevratná celá částa a studio má právo vymáhat doplatek finální částky. Své místo však lze převést na jinou osobou. Odesláním peněz a přihlášením souhlasíte se storno podmínkami. REZERVACE ONLINE SKRZE ROZVRH STUDIA


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám