Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Harmonické bydlení podle Vastu

19.05.2018So 14:00 - 21:00
Vastu je védská nauka o bývání – něco jako čínské feng shui. Zveme Vás na seminář, kde se dozvíte, jak využitím prastarých principů můžete do svého obydlí vnést harmonii, spokojenost a dokonce blahobyt.

Cítíte potřebu něco ve svém bytě či domě změnit? Kupujete nebo zařizujete nové bývání? Máte pocit, že Vás pobyt doma vyčerpává namísto toho, aby vás nabíjel energií? Nebo byste se jednoduše chtěli jen dozvědět něco víc o tom, jak se dá umístěním nábytku, správným nasměrováním gauče, výběrem vhodného jídelního stolu, barevným sladěním nebo různými bytovými doplňky změnit to, jak na vás působí váš obytný prostor? Tak potom právě pro vás jsme připravili tento seminář.

Vastu je védská nauka o bývání – něco jako čínské feng shui. Tak jako nacházíme paralely mezi feng shui, tai chi a tradiční čínskou medicínou, najdeme spojitosti mezi vastu, jógou a ájurvédou. Védské nauky vychází z teorie pěti prvků, které jsou nejen v nás, ale i všude okolo nás a spojují nás nejen s naším bezprostředním okolím, ale i s kosmem. A o tom je Vastu. Je to starý védský obor, který se vztahuje k architektuře a designu. Cílem Vastu je vnést harmonii a pořádek do každého zastavěného obydlí obývaného lidským tělem. Využitím prastarých principů můžeme do svého obydlí vnést nejen harmonii, ale též spokojenost a blahobyt. Koncept Vastu ústí do myšlenky, že když si záměrně vytvoříme prostor a své okolí vhodné k tomu, aby jeho obyvatelé mohli plnit svou dharmu, mohou se tak pokoušet o dosažení toho nejtěžšího cíle – osvícení a osvobození duše.

  • Co je Vastu – historie a základní principy
  • Mandala Vastu Puruša – pomůcka při plánování půdorysu a rozložení jednotlivých místností
  • Védská božstva a jejich metaforické působení na budovu
  • Teorie pěti prvků a jak tyto prvky podpořit výběrem bytových doplňků
  • Působení světových stran
  • Jednotlivé místnosti – jak by ideálně vypadaly podle Vastu
  • Změny a nápravy – tipy, jak na to pomocí barev, doplňků, přestěhováním nábytku

Doporučujeme přinést si na seminář projekt (nákres, náčrt) vlastního obytného prostoru (bytu, domu, kanceláře, místnosti), na které se chcete zaměřit. Na kvalitě náčrtu nezáleží, bude sloužit jako pomůcka pro vás, abyste se uměli zorientovat – např. na které světové straně máte umístěnou kuchyni apod.

Další informace

Studio:Dům jógy Vinohrady (9)
Instruktoři:
  • Jana Gurníková
1 680 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám