Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Emotional Freedom Techniques

28.02.2015So 10:00 - 12:00

“Osvoboďte se od negativních emocí a uzdravte své tělo i mysl.“

Na chystaném workshopu se zaměříme na souvislost emocí a fyzického těla a podpoříme pozitivní dopady nejen jógové praxe na naše zdraví a psychickou odolnost a vyrovnanost skrze metodu EFT (Emotional Freedom Techniques) -akupunkturou bez jehel, formou energetické psychologie.

O METODĚ EFT:

Naše tělo je z hlediska regenerace naprosto jedinečné a samostatné, pokud mu dáme nový impuls v podobě obnovy správného toku energie. Docílíme větší psychické pohody, zklidnění mysli a dáme se na cestu k pozitivnímu působení na naše tělo a případné zdravotní obtíže.

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se nám děje to, co se nám děje, ale my to tak nechceme? Proč reagujeme určitým způsobem, ale raději bychom danou situaci řešili jinak? Na základě čeho jednoduše umíme říct „to jsem prostě já“ … kde se to „já“ naučilo takové být? Proč je poslední dobou dáváno do souvislosti tělo a jeho fungování s myslí a podvědomím? Opravdu jsou fyzické bolesti, nemoci, neharmonické fungování těla, vyčerpání nebo nespavost ovlivněno situací, která se kolem nás děje nebo co aktuálně řešíme? Mohou se na stavu našeho těla podepsat naše myšlenky a emoce?

Celý náš život si vytváříme osobnost na základě prožitých situací a zkušeností, učíme se pro nás nejvhodnější reakci v různých situacích a jejich nejvhodnější řešení – v tu danou chvíli a pro naše vnímání nejpřijatelnější. Tyto situace si uložíme do paměti, abychom v budoucnu automaticky věděli, jak máme reagovat. Na základě těchto situací tedy vznikají naše vzorce chování a jednání, naše přesvědčení, náš energetický systém. Takto se učíme naše „já“.

Negativní emoční záznamy uložené v naší paměti také tvoří naší osobnost. Někdy bohužel ne tím směrem, kterým bychom si přáli. Může se jednat o limitující přesvědčení o nás a o našich schopnostech, o fyzické potíži nebo stresovém zatížení. Negativní emoční náboj tvoří v našem energetickém systému blok, překážku, důvod nesprávného toku naší životní energie. Tento blok energie vzniká jako reakce na negativní emoci ze situace v naší minulosti, uloženou v naší paměti – v našem podvědomí. Techniky EFT – Emocional Freedom Techniques – jsou založeny na principu nalezení a vyčištění těchto negativních emocí.

Negativní emocionální náboj má vliv na správný tok energie přes jednotlivé tělesné orgány. S pomocí EFT tyto bloky a jejich příčiny najdeme a jemně a postupně z nich odstraníme negativní energetický náboj. Ta určitá vzpomínka dále bude existovat, ale již nebude tíživá. Obnovíme tak správný tok energie a tím dojde k harmonizaci jak na psychické úrovni, tak případných fyzických obtíží s daným tématem provázanými.

Výhody EFT:

–          výsledky odstranění prvotního problému jsou trvalé, problém se nevrátí

–          EFT je bezpečná a mírná technika bez slz a velkého a mnohdy zbytečného emočního vypětí

–          EFT pracuje přímo, efektivně hledá a řeší konkrétní příčinu problému

Při praktikování jógy a meditačních technik se snažíme o harmonizaci našich čaker a celého našeho energetického systému. Chceme tak docílit dobrého pocitu v našem těle i duši a zároveň tím pozitivně působíme na jednotlivé orgány.

Této harmonizaci na úrovni emocí a fyzického těla můžeme pomoci i technikou EFT.

Na workshopu se postupně zaměříme na jednotlivé čakry, emoce s nimi spojené a navazující části těla, které jsou jejich působností ovlivněny.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Pavlína Sehnalová
Podmínky rezervace:REGISTRACE: online z rozvrhu studia: http://bindu-yoga.isportsystem.cz + zasláním 50% zálohy z kurzovného na číslo účtu: 2107703573 / 2700 (do poznámky “eft_příjmení”)
Poznámka k ceně:Bonus pro účastníky semináře: balíček individuálního sezení EFT 3+1 zdarma za akční cenu 2.900 Kč (poukaz obdržíte na workshopu, poukaz je přenosný, lze čerpat 5 měsíců od workshopu)
400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám