Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Dynamická jóga – Godfri & Olivia Devereux

26.08. - 01.01.1970So 13:04

Oblíbení učitelé Godfri a Olivia Devereux se vraci v květnu do Prahy. Ve studiu Akasha povedou 3., 9., 10. & 11. 5. čtyři specializované třihodinové lekce, zaměřené pokažde na jednu ze serii dynamické jogy a ve dnech 5. – 8. 5. 2011 povedou intenzivní čtyřdenní jogový retreat zaměřený na prohloubeni praxe asan (jogovych pozic) a pranajamu (dechova cvičení).

  • všechny 4 lekce (3., 9. 10. & 11. 5.)
  • úterý 3. 5. Vinyasamuktasya
  • pondělí 9. 5. Vinyasaxandrasya
  • úterý 10. 5. Vinyasamerasya
  • středa 11. 5. Vinyasapadasya

Dynamická jóga:

Dynamická jóga je založena na biomechanických principech fungování lidského těla. Tyto principy se učíme postupně, krok za krokem metodou vinyasakrama. Slovo “dynamická” v názvu neodkazuje na vnější dynamiku, ale spíše na vnitřní dynamiku, kterou sledujeme a aplikujeme v jednotlivých asánách. Pozornost během cvičení obracíme k jemným reakcím a pocitům v našem těle. Jejich postupnou integrací se stáváme citlivějšími k naší tělesné inteligenci a jejímu přímému propojení s naší myslí. Prociťování je základním prvkem dynamické jógy.

Jednotlivé pozice přecházejí plynule jedna v druhou a samotné ásany jsou vyjádřeny ulolami, dynamickými pohyby mezi dvěma fázemi ásany a dechu. Při této vnitřní dynamice zapojujeme bandhy, jejichž správné a citlivé užívání je klíčové pro integritu pozic. Výuka bandh je součástí semináře.

Detailně rozpracovaná metoda dynamické jógy umožňuje každému, bez ohledu na věk, ohebnost nebo sílu, vstoupit do hlubokého kontaktu s vlastním tělem a čerpat z moudrosti umění jógy. Během semináře Godfri každého studenta jemně vede a pomáhá mu najít učitele uvnitř sebe sama. Jeho přístup vám umožní zakusit hloubku ponoření do jógové praxe a brzy uvidíte také změnu, které toto propojení spontánně přináší do každodenního života.

O učiteli:

Godfri Devereux praktikuje a učí jógu více než 35 let. Studoval Shivananda, Iyengar a Ashtanga Vinyasa jógu. Síla jeho učení vychází také z mnohaleté praxe zenové meditace. Všechny tyto zkušenosti integroval do metody dynamické jógy. Godfri Devereux je také autorem knih: Dynamic Yoga, Hatha Yoga Breath By Breath, Elements of Yoga, Dynamic Yoga breath by Breath, The little Book of the Badhas, Yogavidya: demystifying the yogasutras of Patanjali. Godfriho stránky: www.windfireyoga.com

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Běla
  • Praha 7
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám