Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

David Dostal a Jóga pod povrchem :-D

27.07. - 28.07.2019So 10:00 - Ne 13:00

David Dostal bude v červenci u nás v AIYIA a bude mít krásné povídání na téma JÓGA POD POVRCHEM

TÉMA:
Hatha-jógin se rozhodl meditovat neboli hlouběji si uvědomovat jemnější pocity a prožitky v těle a pracuje se spojením těla-mysli jako základem pro sebe-transformaci.
– A. G. Mohan: Hatha Yoga Pradipika

Při praxi jógy se většinou volí postup od hrubého k jemnému. Většinou se dnes začíná cvičením ásan. Tím se naučíme (mimo jiné) vnímat svoje tělo: co se ním děje v různých pozicích, jak se některé svaly zapojují, jiné uvolňují atd. Také získáme větší vědomí svého dechu. Na to zase navazuje praxe pránájámy (dechových technik), které nám umožní hlubší uvědomění našeho dechu hlavně prány, jakožto energie, která se za ním skrývá. S tím uvědoměním se nám otevře zase hlubší úroveň, a to naše mysl. A v ní se dá postupovat velice hluboko.
Tento postup existoval i tradičně. Dnes se ale často zastaví jen na povrchu. Zatímco klasické texty věnovali největší pozornost dechu, myslí a hlubším hladinám naší bytosti, dnes se většina pozornosti zastaví na úrovni těla a jen trochu se člověk dostane k dýchání.
V tomto workshopu se zkusíme tak trochu podívat na tuto cestu od hrubého k jemnému v kontextu tradiční jógy. Začneme u ásan a postupně (s pomocí různých tradičních jógových textů) se zkusíme podívat i na další techniky, které nám pomůžou prohloubit či zjemnit naše uvědomění. A nezapomene si povědět taky něco o tom, k čemu by to celé vlastně mělo být 🙂

Program
sobota:
10:00-11:30 mysore
12:30-18:00 workshop

neděle:
9:00-10:30 mysore
11:00-13:00 workshop + otázky a odpovědi

Cena: 2200Kč
Počet míst je omezen a proto neváhejte a rezervujte si své místo buď na tel.775348567 nebo monicatko1@seznam.cz anebo přes rezervační systém https://aiyia.reenio.cz 😀

Další informace

Studio:AIYIA (0)
2 200 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám