Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Cyklus workshopů Jóga stínu: strach

17.04.2016Ne 9:30 - 11:30

Jógu tak, jak je dnes běžně prezentována a mnohdy i žita, lze často pochopit poněkud iluzivně. Jako cestu neposkvrněného  a všeprostupujícího světla, za neméně krystalickou pravdou. Na této cestě, mnohdy v hladové touze po celistvosti, dokážeme přimhouřit, ne-li zcela zavřít jedno oko, abychom uvnitř sebe náhodou nespatřili to, co nás svojí podstatou možná děsí nebo trochu odpuzuje.

Lačníme po kvalitě čistoty (sattva), ale nedokážeme ji zcela pochopit, pokud se alespoň nedotkneme kvalit s nimiž kontrastuje. Bez tmy hůře chápeme světlo. V jazyce jógových metafor se obdivujeme dokonalosti lotosového květu, aniž bychom si byli ochotni připustit, že vyrůstá z nedohledného bahna, kdesi hluboko pod vodní hladinou. Tak, jako i lidské vědomí.

V připravovaném workshopu se dotkneme tématu stínu – podvědomého rezervoáru kam patří vše, co nechceme vynášet na světlo. Stačí však správný sklon světla, a velikost našeho vlastního stínu nás dokáže pěkně vylekat. Když utíkáme, stín běží s námi.  Tedy dokud jej nepochopíme a nepřijmeme jako svoji součást, s níž dokážeme dobře žít.

TÉMA WORKSHOPU II – STRACH

Strach je přirozená reakce na neznámé, strategie opatrnosti. Evoluce neskončila a příběh člověka, coby adaptivní bytosti, která má předpoklad růst ze zkušeností pokračuje.

Proč se bojíme? Proč se bojíme bát se? Proč se bojíme toho, čeho se bojíme?

Strach je emoce s fascinující vazbou na složitou biochemickou odezvu těla. Strach nám dokáže zachránit život a zároveň znemožnit jakýkoliv život žít.

Strach ze smrti nevede k životu. Strach o naše blízké, nás od nich nezřídka kdy oddaluje.

Pokud neznáme povahu svých nejhlubších strachů, neseme si  je v sobě jako velkou organickou neznámou, a živíme je jejich vlastní potravou. Neb strach živí strach.

Když jsem absolvovala svůj první ponor tmy, myslela jsem si že mám dobře zmapovaná všechna temná zákoutí své duše, ale jak jsem později zjistila, to vratká a z podstaty bázlivá mysl byla mým kartografem. Stanula jsem tváří v tvář ryzím formám archetypu strachu a hrůzy, vyvěrajícím odkudsi z mého nevědomí a podvědomých projekcí duše. Sama se sebou, sama v sobě, abych pochopila, že cesta z něj nevede jeho popřením nebo potlačením, ale pochopením a integrací. Má druhá cesta do tmy je prověřením této strategie.

V úvodní části nás čeká únosná trocha teorie, přibližující téma podstaty a povahy strachu v latenci i projevu. Praktická část bude patřit jógovému mapování stínového pole strachu, práci v okruhu první čakry (múladhára kšétram), dynamické kvality tamas a cestě k přijetí neznámého.

” Život začíná tam, kde končí strach.” (Buddha)

kontraindikace: hypertenze a kardiovaskulární potíže s ní související, glaukom, těhotenství a šestinedělí, epilepsie, diabetes

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:PLATBA: záloha 50 % na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „stin2_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu; REZERVACE: online z rozvrhu: http://bindu-yoga.isportsystem.cz
500 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám