Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Čínská medicína – principy a diagnostika

07.12.2014Ne 10:00 - 12:00

Čínská medicína proslula svými diagnostickými metodami. Dodnes jsou opěvováni lékaři čínských císařů, kteří pouze odečítáním pulzu byli schopni určit přesnou diagnózu svého pacienta. Nikdo nesměl spatřit tváře císařových žen, proto lékař měl k dispozici pouze jejich útlá zápěstí prostrčená skrze látkovou zástěnu. To dovedlo jejich diagnostické umění k dokonalosti, jelikož omyl císař neodpouštěl… Terapeut čínské medicíny odlišuje 3x 6 pozic a v nich 28 charakteristik pulzu a dokáže jimi identifikovat až takové drobné nuance, které nejen odhalí povahu choroby, ale třeba též pohlaví plodu. Podobně jemným uměním je i odečítání z jazyka a další z pěti diagnostických metod.

Přednáškou Vás povede Eva Zimmelová:

Čínskou medicínu začala studovat v roce 1995, krátce po té přibrala i studium čínštiny. Po složení akupunkturistické zkoušky ČSSB a závěrečných zkoušek studia otevřela Poradnu pro přírodní životní styl, začala přednášet a publikovat, např. v časopisech Regena a Dieta. V roce 2000 získala  na mezinárodním mistrovství bojových umění v čínském Tian Jinu umístění odpovídající 2. pozici za sestavu Tai-ji qi xing. V současnosti působí mimo jiné jako trenérka kondiční fyzioterapie a hlavní trenérka Tai-ji v Centru pohybové medicíny Doc. Pavla Koláře. Pravidelné lekce Tai-ji vede i ve STUDIU BEYOND.

Další informace

Studio:Studio Beyond (3)
Instruktoři:
  • Eva Zimmelová
Podmínky rezervace:Rezervace na info@studiobeyond.cz nebo na telefonu 777 793 379
Poznámka k ceně:Vstupné: 200,- Kč pro členy klubu, ostatní 250,- Kč
200 
Zpět na vyhledávání

Na podzim nám často začíná chybět energie a objevují se virová onemocnění. Čínská medicína je jedním z účinných způsobů jak s těmito problémy pracovat.
Přijďte se zeptat na svoji otázku zkušené lektorky Tai-chi a Čínské medicíny paní Evy Zimmelové.

Připravili jsme pro Vás cyklus zajímavých Přednášek:

5.10. – ČÍNSKÁ MEDICÍNA – FILOZOFIE A METODY LÉČBY

9.11. – ČÍNSKÁ MEDICÍNA – RÝMY, CHŘIPKY, ANGÍNY

7.12. ČÍNSKÁ MEDICÍNA – PRINCIPY A DIAGNOSTIKAPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám