Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Brahmavihary se zaměřením na meditaci Metta

22.02.2019Pá 9:30 - 14:00

Motto:

„Myšlení především jde, všeho pánem je, vše z něho rodí se…Je-li kdo myšlením zlým veden v řeči své ve všem svém jednání, v patách se neštěstí valí mu, jak za „volem“ dvě kola povozu…Jestliže veden je čistým myšlením v řeči své, v jednání, štěstí se po bok mu staví a jako stín ho provází.“ Volně vyňato z Dhammapadam

… a proto budeme v našem semináři tvůrčím způsobem pracovat s brahma-vihara, čtyřmi jemnými stavy mysli.
Říká se, že jsou výborné nebo jemné, poněvadž jsou opravdovým nebo ideálním způsobem chování vůči živým bytostem. Dle Buddhy byly určeny takto:

metta (láska neboli milující laskavost), karuna (soucit), mudita(spoluradost), upekha (vyrovnanost- moudrost).

Úkolem semináře je úvodní, přesto funkční a účelná meditační praxe s čtyřmi jemnými stavy mysli – brahma-vihara, které se takto kvalitativně promění ve čtyři postoje … podrobněji se soustředíme na meditaci Metta, která je základem meditačního úsilí. Síla lásky dělá divy a konfrontuje překážky.
Domů si “seminaristé” odnesou praktický návod, jak rozvíjet brahma – vihary … které dávají ve své podstatě odpověď na všechny situace Života.
Ten, kdo horlivě rozvíjí čtyři vznešené stavy mysli chováním a meditací, o tom se říká, že se stane roven Brahmovi a znovu se zrodí ve šťastných světech skutečnosti Brahmy.

Všechny vás, které tento princip práce s myslí zajímá, srdečně zvu na únorový seminář s přáním … kéž se brahma – vihary stanou neoddělitelnými společníky vašich dnů a každodenní činnosti, tak, jak říká píseň o milující laskavosti Metta Sutta (je součástí ilustrovaného manuálu pro účastníky semináře).

Mangalam

Alice Hůlková

Další informace

Studio:Yoga4Yogi (1)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Můžete se přihlásit na našich webových stránkách Yoga4Yogi >> vzdělávání >> semináře >> cena a přihlašování
1 694 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám